Eksperts: Latvijas auto tirgus sakārtojas un pamazām iegūst Eiropas vaibstus

2008. gada 10. jūlijs plkst. 18:02
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Oficiālā Mazda un Jaguar dīlera Inchcape Motors Latvia direktora Jura Bogdanoviča komentārs par Latvijas autotirgu 2008.g. pirmajā pusgadā.

Visos auto tirgus segmentos pārdoto auto skaits jūtami samazinājies, bet proporcijas mainās. Mazās klases auto kļūst populārāki, sasniedzot 14,1% vai par 0,4% vairāk nekā 2007.gadā. Nozīmīga tendence ir kompaktklases auto pieaugums – tas ir kļuvis par vispopulārāko segmentu ar 25,8% vai 2,7% pieaugumu, apsteidzot SUVus. Šī tendence ir loģiska, ja ņem vērā, ka kompaktklases auto ir sasniedzis izmērus, kas pirms pieciem gadiem būtu vidējās klases auto, piedevām šiem auto ir labs aprīkojums teicamas gaitas īpašības, un, kas īpaši svarīgi mūsdienu ekonomiskās krīzes apstākļos, saprātīgi ekspluatācijas izdevumi un degvielas patēriņš. Mazās un kompaktlases auto popularitāte noteikti pieaugs arī turpmāk.

Vidējās klases auto praktiski palikuši savā līmenī ar 17,1% tirgus daļu, zaudējums pavisam neliels, tikai 0,3%. Šāds auto vienmēr būs pieprasīts un orientēts uz sabiedrības vidusslāni.
Luksus auto tirgotājiem šis gads ir bijis visgrūtākais – kritums 69%. Līdzīga tendence vērojama arī lielo auto tirdzniecībā – samazinājums 42%. Neskatoties uz lielajām ekspluatācijas izmaksām, Latvijā joprojām turpinās džipu vai „SUVu” invāzija. Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu jaunu džipu īpašnieki ir samazinājušies par 33%, tirgus daļa praktiski palikusi tā pati – 23,9%. Sporta auto tirdzniecība arī ļoti būtiski samazinājusies, salīdzinot ar pagājušo gadu licences izņēmuši par 60% mazāk. Iespējams, ka beidzot Latvijā samazinās agresīvo braucēju skaits vai arī bailes iedzinuši foto radari un neuzpērkami policist.

Kopējās tendences nepārprotami rāda, ka Latvijas auto tirgus sakārtojas un pamazām iegūst Eiropas vaibstus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām