Ekspluatācijā nodod Ventspils brīvostas 12. piestātni

2015. gada 17. aprīlis plkst. 13:45
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Ventspils brīvostas teritorijā pilnsabiedrība Hochtief Solutions, LNK Industries nodevusi ekspluatācijā 12. piestātni. Papildu piestātnes būvniecībai projekts ietvēra zem Ventas kanalizācijas dīķera pārbūvi, esošā dzelzceļa rekonstrukciju un kraujlaukuma būvniecību. Veikta piestātnes akvatorijas un pienākošā kanāla padziļināšana līdz 12,5 metru dziļumam, liecina medijiem sniegtā informācija.

Latvijas uzņēmums AS LNK Industries un Vācijas - Hochtief Solutions Baltics Ventspils objektā apvienojās PS HOCHTIEF Solutions, LNK Industries, uzvarēja Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā konkursā un 2013. gada augustā noslēdza līgumu par 12. piestātnes būvniecību brīvostas teritorijā. Kopējais piestātnes garums ir 460 m un tā paredzēta Panamax tipa kuģu pieņemšanai.

Tika veikta dīķera (tuneļa) izbūve, savienojot pilsētas kanalizācijas sistēmas abos Ventas krastos. Tuneli raka un dīķeri tajā ielika mehānismi, kurus vadīja attālināti no krasta.

Piestātnē ir izbūvēti trīs dzelzceļa atzari un astoņi 25 metrus augsti apgaismojuma masti. Daļa no piestātnes ir izbūvēta teritorijā, kas ir atkarota no upes. Piestātnes kordona līniju notur 318 m gara enkursiena no metāla caurulēm, kas iedzītas 37 metru dziļumā, un betona enkuru balsts.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām