Eksportējošos uzņēmumus aicina pieteikties konkursā «Izrāviens 2011»

2011. gada 02. jūnijs plkst. 19:39
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

Veicinot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju eksporta tirgū, Lattelecom, Swedbank un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) uzsāk konkursu «Izrāviens 2011» uzņēmumiem, kuri meklē jaunus eksporta tirgus savu izstrādājumu realizācijai.

Pirmo gadu konkursa dalībniekiem nav noteikts uzņēmuma minimālais gada apgrozījums - šogad konkursā var piedalīties ikviens eksportējošs uzņēmums - arī tie, kas tikko uzsākuši eksportu.

Galvenās prasības konkursa dalībniekiem – eksporta apjoms ne mazāks kā 10% no kopējā apgrozījuma, uzņēmuma pamatkapitālā ir vairāk nekā 51% privātā kapitāla un ir skaidri formulēti uzņēmuma mērķi.

Pieteikšanās dalībai konkursā «Izrāviens 2011» norisināsies līdz 31. augustam. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem katru mēnesi – jūnijā, jūlijā un augustā – tiks izvēlēti trīs uzvarētāji, kuriem konkursa sadarbības partneru vadošie eksperti sniegs bezmaksas konsultācijas efektīva un mērķtiecīga biznesa risinājumu kompleksa izstrādei. Projekta gaitā ekspertu konsultācijas tiks sniegtas deviņiem eksporta uzņēmumiem.

Lattelecom eksperti uzvarētājiem palīdzēs izstrādāt uzņēmuma mērķtiecīgai attīstībai nepieciešamos biznesa risinājumus IT &T un uzņēmuma darbības procesu jomā. Konsultācijas uzņēmumu finanšu, aizdevumu un naudas aprites jautājumos sniegs Swedbank speciālisti.

LIAA palīdzēs noteikt uzņēmuma mērķiem un interesēm atbilstošu nišu pasaules tirgos. Savukārt viena no Latvijas vadošajām pilna servisa reklāmas aģentūrām TBWALatvija nodrošinās mārketinga un komunikāciju konsultācijas.

«Konkurss Izrāviens Latvijas mazajiem un vidējiem eksportējošiem uzņēmumiem ir kā nozīmīgs ceļrādis konkurētspējas veicināšanai ārējos tirgos. Iepriekšējo gadu uzvarētāji ir pierādījuši, ka pārdomāti un mērķtiecīgi investējot informācijas tehnoloģijās un telekomunikācijās, uzņēmums var panākt īstu biznesa izrāvienu,» skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

«Mērķtiecīga Latvijas eksportējošo uzņēmumu darbība ir viens no faktoriem, kas sekmējis pozitīvās izmaiņas. Patlaban ir laiks, kad var likt pamatus tālākai attīstībai, izmantojot tirgus izaugsmi. Uzņēmumi var sekmēt šo mērķi, gan pilnveidojot savu esošo naudas plūsmu, gan pārdomāti piesaistot jaunus resursus,» saka Swedbank valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

«Šis projekts parāda kā valstiskais un nevalstiskais sektors kopīgi strādājot un viens otru papildinot, veido lielisku sinerģiju, sniedzot uzņēmumiem tieši tos pakalpojumus, kas tiem ir aktuāli, lai kļūtu konkurētspējīgāki gan pašmāju, gan ārvalstu tirgos,» norāda LIAA direktors Andris Ozols

Projekts Izrāviens tika uzsākts 2007. gadā, kad Lattelecom eksperti konkursa kārtībā nolēma piedāvāt Latvijas uzņēmumiem labāko Lattelecom grupas speciālistu konsultācijas un risinājumus.

Dalies ar šo rakstu