Eksportspēja: Spēj saražot to, kas ir pieprasīts 

SIA Lauma Fabrics palielina eksporta apjomus uz Rietumu valstīm, tādējādi samazinot atkarību no Krievijas

Elīna Pankovska, 30.10.2017
1/39

Edijs Egliņš


Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Viens no lielākajiem Kurzemes pilsētas Liepājas uzņēmumiem un darba devējiem SIA Lauma Fabrics, European Lingerie Group grupas uzņēmums, ražo gan elastīgos, gan neelastīgos adījumus, mežģīnes un lentes, ko izmanto sieviešu veļas šūšanai un ne tikai. Piemēram, ar zīmolu Lauma Medical tiek ražoti tādi medicīniskie izstrādājumi kā elastīgās saites, jostas, pārsēji, kompresijas izstrādājumi. To izstrādē tiek izmantoti tikai dabīgi materiāli.

Uzņēmums startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo/vidējo komercsabiedrību grupā.

SIA Lauma Fabrics šobrīd strādā 460 darbinieki, un, kā uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš, tieši pieredzējuši darbinieki ir viens no iemesliem kompānijas veiksmīgai darbībai. Uzņēmumam ir savi dizaineri, līdz ar to mežģīņu rakstos ir vērojama dizaina oriģinalitāte.

E. Egliņš bilst, ka jau šobrīd speciālistu pieejamība ir ierobežota, tāpēc SIA Lauma Fabrics sadarbojas ar skolām, pieņem praksē studentus, lai tādā veidā piesaistītu un sagatavotu nepieciešamos darbiniekus. «Iekārtu nopirkt ir vienkārši, bet ir nepieciešami zinoši cilvēki, kuri spēj ar to darboties,» piebilst uzņēmuma vadītājs.

Katru gadu lielu daļu no peļņas uzņēmums investē jaunās ražošanas iekārtās un tehnoloģijās. Pirms trīs gadiem tas realizēja vērienīgu projektu, investējot vairāk nekā sešus miljonus eiro jaunās krāsošanas un apdares iekārtās. Tika iegādātas 14 jaunas krāsošanas un mazgāšanas vienības, ķīmiskā stacija, kā arī izbūvēta jauna krāsu izstrādes laboratorija. Šis projekts tika realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Šobrīd uzņēmumā ir viens no modernākajiem krāsošanas cehiem Eiropā.

Visu rakstu Spēj saražot to, kas ir pieprasīts lasiet 30. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Eksportspēja: Izvēlas nišu – Drupal tehnoloģiju

Eksportspēja: Krāso šķeldu visās varavīksnes krāsās

Eksportspēja: Jauna platforma video saturam

Jaunākais izdevums