Elektrības tirgotāju mainīt izvēlējušies 0,5% mājsaimniecību 

Līdz šī gada 15. decembrim lēmumu par elektroenerģijas tirgotāja maiņu ir pieņēmušas 4069 jeb 0,5 % mājsaimniecību, liecina AS Sadales tīkls apkopotie dati.

Dienas Bizness, 29.12.2014

Kompānijā norāda, ka dati par Latvijas iedzīvotāju rīcību apliecina - tie atbilst Igaunijas, Somijas un citu attīstītu Eiropas valstu pieredzei, atverot elektrības tirgu. Pie šādas iedzīvotāju aktivitātes tendences un tirgotāju mārketinga aktivitātēm var prognozēt, ka 2015. gadā elektrības tirgotāju varētu nomainīt vismaz 6% mājsaimniecību, kas atbilst Igaunijas un Somijas iedzīvotāju aktivitātei.

«Turpmāk tikai un vienīgi tirgotāju mārketinga aktivitātes un cīņa par klientiem un tirgus daļu noteiks to, cik klientu būs vienam vai otram tirgotājam, savukārt iedzīvotājiem ir nepieciešams ilgāks laiks, lai aprastu ar jauno tirgus situāciju elektroenerģijas jomā, izprastu atvērtā tirgus principus un tirgotāju piedāvājumus. Latvijā, salīdzinot ar Igauniju, elektroenerģijas tirgus atvēršana ir īstenota daudz mierīgāk – bez liekas ažiotāžas un rindām klientu apkalpošanas centros. Tāpēc vēlreiz jāatgādina, ka ar 1. janvāri piedāvājumu izvēle nebeidzas – arī turpmāk iedzīvotāji var analizēt savu elektrības patēriņu, vērtēt tirgotāju piedāvājumus un izdarīt savu izvēli par labu kādam no tirgū konkurējošu tirgotāju piedāvājumiem!» norāda  AS Sadales tīkls valdes loceklis Ilvars Pētersons.

Elektrības tirgus atvēršanas procesu un iedzīvotāju aktivitāti var salīdzināt ar reiz jau pieredzētu izvēles situāciju – Latvijas telekomunikāciju nozari 2006. gadā, kad iedzīvotājiem tika nodrošināta iespēja mainīt mobilo sakaru operatoru, saglabājot telefona numuru. Pirmo trīs mēnešu laikā mobilo operatoru mainīja 0,5 % no aptuveni 1,8 milj. šo sakaru lietotāju, absolūtos skaitļos – ap 3,3 tūkstošiem klientu mēnesī jeb 10 tūkstošiem 3 mēnešu periodā.

Nākamais piemērs ir 2007. gads, kad tika atvērts elektrības tirgus juridiskām personām. To aktivitāte bija ievērojami zemāka nekā fizisko personu aktivitāte šobrīd, kad tiek atvērts elektrības tirgus mājsaimniecībām. 2013. gadā elektrību brīvajā tirgū pirka jau 24833 juridiskie klienti. Līdz ar to bažas par konkurences trūkumu brīvajā elektroenerģijas tirgū nav piepildījušās – šobrīd elektrību brīvajā tirgū aktīvi tirgo 12 tirgotāji, no kuriem 4 apkalpo tieši mājsaimniecības.

Viens no faktoriem, kas mudina iedzīvotājus interesēties par tirgotāju piedāvājumiem un izvēlēties, ir elektrības patēriņa mēneša apjoms, kuram atbilstoši veidojas arī cena. Jo lielāks ir elektrības patēriņš un līdz ar to arī mēneša maksa, jo lielāka motivācija interesēties par tirgotāju piedāvājumiem un izvēlēties izdevīgāko. AS Sadales tīkls statistika liecina, ka tām mājsaimniecībām, kas izvēlējās mainīt tirgotāju, vidējais patēriņš bija virs 260 kWh mēnesī. 79% iedzīvotāju patēriņš nepārsniedz 200 kWh mēnesī. Līdz ar to šai iedzīvotāju daļai elektrības cena 2015. gadā būtiski nepieaugs. Atkarībā no izvēlētā tirgotāja piedāvājuma, tas būs no 4,69 eiro (pie patēriņa 100 kWh) vai no 5,88 eiro mēnesī (pie patēriņa 200 kWh).

Tevi varētu interesēt

Noslēdzies AS Sadales tīkls izsludinātais iepirkums par automašīnu iegādi, liecina paziņojums...

Naktī uz trešdienu Latgalē, Vidzemē un Latvijas Dienvidu daļā atkal plosījās spēcīgi...

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izplatījis brīdinājumu, ka pēcpusdienā...

Aizvadītajā naktī Latvijas Austrumos un Ziemeļaustrumos plosījās pērkona negaisi, bez elektrības...

A/s Sadales tīkls noslēdzis vairāk nekā 7,68 miljonus eiro vērtu iepirkumu konkursu...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas uzņēmēji ir gardēži, kuri gan lietišķās tikšanās reizēs, gan atpūtas...

Ziemassvētku brīvdienās Latvijas slēpošanas trasēs novērota liela slēpotāju aktivitāte,...

Teju puse Latvijas mājsaimniecību patēru līdz 100 kilovatstundām (kWh) elektroenerģijas mēnesī...

Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp uzskata, ka tā kuģiem Igaunijas karogs nav...

Nenokārtotu parādsaistību dēļ četras AS Rīgas siltums (RS) apkalpotās nedzīvojamās ēkas pašlaik...

Laivošanai latvijai iecienītākās upes šovasar bijušas Gauja, Salaca, Abava,...

Likvidējamās Latvijas Krājbankas meitasuzņēmums ASJ Shipping tiesā iesniedzis maksātnespējas...

Kopš Ziemassvētkiem izzudušas kravas automašīnu rindas uz Latvijas robežas...

Neizmantoto lata nominālvērtības pastmarku bezmaksas maiņa pret tādas pašas vērtības pastmarkām...

Aviokompānija Aeroflot palielina reisu skaitu no starptautiskās lidostas Rīga uz Maskavas Šeremetjeva...