Elektroenerģijas cena Latvijā jau otro nedēļu zemāka nekā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā

2016. gada 21. novembris plkst. 13:42
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

No 14. līdz 20. novembrim elektroenerģijas cena Latvijā jau otro nedēļu pēc kārtas bija zemāka nekā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā, informē AS Latvenergo.

Kopumā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā samazinājās līdz 38,94 EUR/MWh jeb par 17 % zemāk, nekā novērots nedēļu iepriekš, un nedēļas stundās cenas pagājušonedēļ svārstījās no 27,18 EUR/MWh līdz 52,23 EUR/MWh.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu Latvijā un Lietuvā veicināja gan zemāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs, gan jaunā NordBaltstarpsavienojuma remontdarbu atslēgumi, gan arī samazinājums abu valstu elektroenerģijas patēriņā – Latvijā patēriņš samazinājās par 5 % līdz 146 GWh, bet Lietuvā tas samazinājās par 2 % līdz 208 GWh. Kopumā elektroenerģijas cenu līmenis Latvijā bija par vidēji 0,27 EUR/MWh zemāks nekā Somijā.

Igaunijas elektroenerģijas vidējā tirgus cena pagājušonedēļ samazinājās līdz 39,05 EUR/MWh jeb bija par 20 % mazāka, nekā reģistrēts nedēļu iepriekš, un svārstījās no 27,18 EUR/MWh līdz 52,23 EUR/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 93 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Joprojām Lietuva bija vienīgā Baltijas valsts, kas darbojās ar deficītu, importējot 57 % no kopējā patēriņa. Latvija saražoja par 19 % vairāk nekā patērēja, bet Igaunija saražoja par 31 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Dalies ar šo rakstu