Elektroenerģijas cena Latvijā nedaudz palielinājusies

2016. gada 29. marts plkst. 15:12
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā aizvadītajā nedēļā pieauga par 14%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pakāpjoties līdz 32,28 eiro/MWh, bet Lietuvā tā palielinājās par 28%, sasniedzot 36,46 eiro/MWh, informē AS Latvenergo.

Cenu pieaugumu veicināja jaunā NordBalt starpsavienojuma atslēgums, kas tādējādi no tirgus izņēma 700 MW jaudas pārvades kapacitāti no Skandināvijas, samazinot kopējo Baltijas importētās elektroenerģijas apjomu līdz 137 GWh -- jeb par 41% mazāk nekā nedēļu iepriekš. Cenu kāpumu pastiprināja arī 41% samazinājums Lietuvas saražotās elektroenerģijas apjomā - Lietuvā izstrāde samazinājās līdz zemākajam šogad novērotajam līmenim – 28 GWh.

Tanī pašā laikā cenu kāpumu nedaudz ierobežoja 9% pieaugums Latvijas izstrādātās elektroenerģijas daudzumā, kas pagājušonedēļ sasniedza 149 GWh jeb augstāko apjomu pēdējo 9 nedēļu laikā. Kopumā elektroenerģijas cena Latvijā nedēļas laikā svārstījās no 11,18 eiro/MWh līdz 68,39 eiro/MWh, bet Lietuvā tā brīžiem sasniedza pat 95,02 eiro/MWh.

Tostarp Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušajā nedēļā pieauga par 9%, sasniedzot 30,92 eiro/MWh, un nedēļas laikā svārstījās tajā pašā amplitūdā kā Latvijā - no 11,18 eiro/MWh līdz 68,39 eiro/MWh. Līdz ar neplānoto atslēgumuNordBalt starpsavienojumā pārtrūka pēdējās divās nedēļās novērotā cenu izlīdzināšanās visās Baltijas valstīs. Pagājušā nedēļā cenas Latvijā un Lietuvā bija vienādas tikai 66% no kopējā stundu skaita.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 71% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 83% no kopējā patēriņa. Igaunija importēja 2% no valsts elektroenerģijas patēriņa, bet Latvija saražoja par 6% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds