Elektroenerģijas cenas Baltijā pieaugušas par vidēji 7%

2017. gada 18. decembris plkst. 14:56
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Pēc strauja cenu krituma pirmajā pilnajā decembra nedēļā pagājušajā nedēļā cenas uzrādījušas pieaugumu – Baltijas valstīs vidējais kāpums 7 % apmērā līdz 34,75 EUR/MWh, informē Latvijas energokompānijas «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere.

Visstraujāk cena pieaugusi Lietuvā, kur vērojams kāpums 9 % apmērā līdz 35,25 EUR/MWh, Latvijā 7 % kāpums līdz 34,67 EUR/MWh, bet Igaunijā kāpums 6 % apmērā līdz 34,33 EUR/MWh. Cenu pieaugumu varēja novērot visā Nord Pool reģionā, kam galvenokārt pamatā esot zemāks vēja apjoms un nokrišņu daudzums pret iepriekšējo nedēļu un līdz ar to zemāks izstrādātais apjoms no atjaunīgajiem energoresursiem.

Arī kopējais patēriņa apjoms aizvadītajā nedēļā Nord Pool biržā turpinājis pieaugt, uzrādot ievērojamu 5 % kāpumu.

Energokompānija atzīmē, ka patēriņa pusē Baltijas valstīs savukārt turpinās mērens pieauguma temps, kopumā pieaugot 1% apmērā līdz nepilnām 561 GWh elektroenerģijas. Igaunijā patēriņš pieaudzis visstraujāk – par 2 % līdz 186 GWh. Latvijā savukārt kāpums nepilna procenta apmērā līdz 155 GWh, bet Lietuvā patēriņa apjoms saglabājies ap 220 GWh atzīmi.Straujāk audzis izstrādātās elektroenerģijas apjoms – reģionā kopumā par 9 % līdz 435 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrādei kāpums 6 % apmērā līdz 59 GWh, bet Igaunijā par nepilniem 11 % līdz 198 GWh. Latvijā savukārt pieaugums 8 % apmērā līdz 178 GWh – būtiska loma pieaugumā tieši Rīgas TEC darbībai, palielinot saražotās elektroenerģijas apjomu par 66 % pret iepriekšējo nedēļu – līdz 37 GWh.

Līdz ar relatīvi augstāku izstrādes pieaugumu Latvijā uzlabojusies patēriņa un izstrādes bilance, saražojot par 15 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēts un saglabājot labāko bilanci Baltijā otro nedēļu pēc kārtas. Bilance uzlabojusies arī kaimiņvalstīs – Lietuvā saražoti 27 % no vietējā patēriņa, bet Igaunijā saražots par 7 % vairāk nekā valstī patērēts. Baltijas valstīs kopumā saražoti 78 % no reģionā patērētā.

Dalies ar šo rakstu