Enerģētika

Elektroenerģijas cenas Latvijā aizvadītajā nedēļā sarukušas

Db.lv, 28.05.2018

Foto: Freeimages

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas Baltijas valstīs uzrādījušās atšķirīgas tendences – Latvijā un Lietuvā novērots kritums 12 % apmērā līdz vienādam cenu līmenim 50,20 EUR/MWh, bet Igaunijā vērojams kāpums 4% apmērā līdz 45,52 EUR/MWh, liecina AS Latvenergo dati.

Tikmēr pārējos Nord Pool tirdzniecības apgabalos cenas pieaugušas – cenu kāpums lielākajā daļā Nord Poo tirdzniecības apgabalu pamatojams ar izteikti sausiem laikapstākļiem, mazinot potenciālo hidroizstrādes apjomu un līdz ar to kopējam izstrādes apjomam samazinoties straujāk nekā patēriņam.Elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstu reģionā būtiski nav mainījies un ir 483 GWh. Kāpums nepilnu 2 % apmērā novērots patēriņam Latvijā, sasniedzot 131 GWh.

Tāpat arī Lietuvā minimāls kāpums līdz 216 GWh, bet Igaunijā patēriņa apjoms samazinājies 2 % apmērā līdz 136 GWh. Izstrādes apjoms reģionā kopumā savukārt palielinājies par 4 % līdz 310 GWh – Latvijā saražotas 75 GWh, Igaunijā 178 GWh, Lietuvā 57 GWh.

Tādējādi Latvijā aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms bija 57 % attiecībā pret patērēto apjomu, Igaunijā izstrāde par 31 % pārsniedza patērēto, bet Lietuvā patēriņš pārsniedza izstrādi par 74 %.

Komentāri

Pievienot komentāru