Elektroenerģijas cenas Latvijā sarukušas

2017. gada 02. janvāris plkst. 13:42
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Gada noslēdzošajā nedēļā elektroenerģijas cenas Baltijā un Skandināvijā turpināja samazināties, Baltijā sasniedzot vidēji 6% kritumu, informē AS Latvenergo.

Latvijā cenas samazinājās par 5 % un sasniedza 27,58 EUR/MWh, tādējādi gadu noslēdzot ar zemāko cenu līmeni kopš 2016. gada maija. Lietuvā cenas samazinājās par 11 %, sasniedzot tādu pašu cenu līmeni kā Latvijā, bet Igaunijā bija cenu samazinājums par 3 % – līdz 27,60 EUR/MWh robežai.

Svārstību amplitūda Baltijas valstīs cenām atsevišķās stundās bija pat no 4 EUR/MWh līdz 46,54 EUR/MWh. Cenu krituma galvenie ietekmējošie faktori bija sezonai neraksturīgi siltie un nokrišņiem bagātie laikapstākļi, kā arī gada nogales svētku sezonai raksturīgais elektroenerģijas pieprasījuma kritums. 

Atbilstoši svētku sezonai ierastām tendencēm arī pagājušajā nedēļā elektroenerģijas patēriņš turpināja sarukt – par 8 % vidēji Baltijā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Latvijā patēriņš saruka par 6,7 %, sasniedzot 137,4 GWh, Lietuvā – par 11 %, sasniedzot 183,3 GWh, bet Igaunijā – par 5,7 %, sasniedzot 158,8 GWh. Patēriņa samazinājums ietekmēja arī izstrādes apjomus, tiem sarūkot vidēji par 4,4 % Baltijas valstīs. 

Lai gan izstrādes apjomi samazinājušies, Latvija un Lietuva ir uzlabojušas izstrādes pret patēriņa attiecību, sasniedzot attiecīgi 96 % un 44 % izstrādi attiecībā pret patērēto elektroenerģijas apjomu, toties Igaunijā rādītājs noslīdējis līdz 93 %, bet kopumā Baltijā izstrāde attiecībā pret patērēto apjomu bija 75 % līmenī.   

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām