Tirdzniecība un pakalpojumi

Elko grupa desmitkāršojusi deviņu mēnešu peļņu

LETA, 07.12.2015

Svens Dinsdorfs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) vairumtirgotāja Elko grupa šā gada deviņos mēnešos strādājusi ar 15,9 miljonu ASV dolāru (14,8 miljoni eiro) peļņu, kas ir teju desmit reizes vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn, kad uzņēmums spēja nopelnīt 1,6 miljonus ASV dolāru (1,46 miljoni eiro), informē uzņēmuma pārstāvji.

Kā vēsta uzņēmuma pārstāvji, 2015.gada trešajā ceturksnī, neskatoties uz mainīgajiem tirgus apstākļiem reģionā, Elko grupa turpinājusi spēcīgu biznesa attīstību, nostiprinot tās pozīcijas tirgū un attīstot jaunus biznesa virzienus.

«Par spīti ekonomiskajiem izaicinājumiem mūsu galvenajos darbības reģionos, kā arī ievērojamajai nenoteiktībai ārvalstu valūtas tirgos, esam būtiski nostiprinājuši savas pozīcijas un droši lūkojamies pēc jaunām iespējām nākotnē,» stāsta Elko grupas direktors Svens Dinsdorfs. «Jau šobrīd esam pārsnieguši gada sākumā izvirzītos rentabilitātes rādītājus šim gadam.»

Apvienojot atbilstošu cenas stratēģiju ar pārdomātu riska pārvaldības politiku, uzņēmumam izdevies uzlabot peļņas rādītājus, nodrošinot būtisku rentabilitātes pieaugumu no 3,3% uz 4,9%, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Elko grupas pirmo deviņu mēnešu plānotā peļņa bija 5,4 miljoni ASV dolāru (4,95 miljoni eiro), bet 2015.gadu kompānija plāno noslēgt ar vairāk nekā 20 miljonu ASV dolāru (18,3 miljonu eiro) peļņu.

AS Elko grupa ir viens no Latvijas lielākajiem uzņēmumiem, kas dibināts 1993.gadā un nodarbojas ar IT vairumtirdzniecību Austrumeiropā. 2014.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 493 miljoni eiro, bet peļņa - 4,45 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru