EM: ja Baltona vēlas – var vērsties Konkurences padomē

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 19. oktobris plkst. 13:41

Ekonomikas ministrija (EM) ir saņēmusi un izvērtējusi Polijas beznodokļu veikalu operatora Baltona vēstuli, saistībā ar sūdzībām par nevienlīdzīgu konkurenci starptautiskās lidostas Rīga izsludinātajā konkursā par komercplatību iznomāšanu, DB norādīja EM pārstāve Evita Urpena.

Viņa gan norāda, ka EM nav kompetenta izvērtēt šī konkursa nosacījumus, norisi un rezultātus, kā arī neveic tirgus uzraudzību. Tā kā valstij piederošās lidostas akcijas ir nodotas Satiksmes ministrijas turējumā, jautājumi saistībā ar lidostas darbību esot Satiksmes ministrijas kompetencē.

Savukārt, ja uzņēmums uzskata, ka ir pārkāptas Konkurences likuma normas attiecībā uz dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, uzņēmumam ir tiesības vērsties Konkurences padomē ar lūgumu šo gadījumu izvērtēt.

Jāatgādina, ka konkursā piedalījās divi pretendenti, proti, Baltona un Turcijas uzņēmums TAV Airport Holding, kurš uzvarēja šajā konkursā. Lidosta Rīga, noslēdzot līgumu ar uzvarētāju plāno trīs gadu laikā dubultot ienākumus no korecplatībām.

Konkurences padomes vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Inita Kabanova DB pastāstīja, ja uzņēmumam ir iebildumi par iepirkuma konkursa norisi vai nosacījumiem, tad tam ir jāvēršas Iepirkumu uzraudzības birojā. Konkurences padomē var vērsties tikai tad, ja pastāv aizdomas par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Viņa arī piebilda, ka vēl uzņēmumam pastāv iespēja vērsties tiesā un tā izstāvēt savu pozīciju un tiesības.
 

Atslēgvārdi