EM: palielinās privātais patēriņš un stabilizējas situācija darba tirgū.

2011. gada 09. februāris plkst. 13:28
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada otrā puse esot skaidri iezīmējusi, ka Latvijā atkal varam runāt par izaugsmi, liecinot Ekonomikas ministrijas speciālistu veiktā galveno ekonomisko un sociālo rādītāju analīze.

Ministrija norāda, ka strauji auguši eksporta apjomi, kas pat pārsniedzot pirmskrīzes līmeni, pakāpeniski palielinoties arī privātais patēriņš un stabilizējas situācija darba tirgū.

Taču ziņojumā par Latvijas tautsaimniecības attīstību, arī norādīts, ka šogad jāturpina valdības ekonomiskā politika tautsaimniecības izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai, lai sekmētu tālāku Latvijas tautsaimniecības izaugsmi, saglabātu lata stabilitāti, pakāpeniski mazinātu budžeta deficītu un, lai 2014.gadā Latvija varētu pievienoties eiro zonai.

Izaugsme šogad esot vērojama visās preču ražošanas nozarēs, taču ministrija īpaši atzīmē apstrādes rūpniecības izaugsmi. Būtiski ražošanas apjomi šogad esot pieauguši kokapstrādes, elektrisko un optisko iekārtu, kā arī transportlīdzekļu ražošanas nozarēs.Pakāpeniski sākot stabilizēties situācija arī iekšējā tirgū.

Ekonomikas ministrija prognozē, ka arī šogad galvenais ekonomikas dzinulis būs eksports. Eksperti prognozē IKP pieaugums 3,5% apmērā, preču un pakalpojumu eksporta apjomu pieaugums par 6%, investīciju apjoma palielināšanās par 7% un nodarbināto skaita pieaugums par 2-3%.

Ekonomikas ministrija tuvākajiem gadiem izvirzījusi arī trīs galvenos uzdevumus – veicināt Latvijas un uzņēmēju konkurētspēju, sekmēt ražošanas attīstību jeb valsts reindustrializāciju un pastiprināti risināt energoapgādes un enerģētikas drošības jautājumus.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām