Endziņš: Finanšu pieejamības nodrošināšanai Latvijā attīstāmi jauni finanšu pakalpojumi

2015. gada 09. februāris plkst. 11:55
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Finanšu pieejamība biznesa un arī mājsaimniecību attīstībai jau ilgāku laiku Latvijā ir problemātiska; situāciju iespējams risināt attīstot jaunus finanšu pakalpojumus, piemēram savstarpējo aizdevumu platformas un krājaizdevu savienības, norāda  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš atzīmē, ka gadījumā, ja jaunu finanšu pakalpojumu sniegšanai nepieciešams izstrādāt tiesisko regulējumu, tas darāms, nevis regulējuma trūkuma dēļ to sniegšana aizliedzama.

«Valsts uzdevums ir radīt apstākļus, lai veidotos jauni un inovatīvi pakalpojumi. Latvijai ir visi priekšnosacījumi, lai būtu starp pasaules līderēm finanšu pakalpojumu tirgū – mums ir augsta līmeņa finanšu un informācijas tehnoloģiju speciālisti, mēs daudz ātrāk spējam pielāgoties pārmaiņām nekā vecās Eiropas Savienības valstis. Mums ir jārada apstākļi, lai jauni finanšu pakalpojumu sniedzēji vēlētos strādāt Latvijā, radītu šeit darba vietas un maksātu nodokļus, nevis pārceltu savu darbību, piemēram, uz Igauniju, kur līdzīga profila finanšu pakalpojumi tiek nodrošināti jau gadiem,» akcentē J.Endziņš.

LTRK atgādina, ka valsts Finanšu sektora attīstības plānā 2014.- 2016.gadam kā vienu no stratēģiskajiem virzieniem ir definējusi veicināt ārpus banku sektora esošas finansēšanas iespējas. «Ekonomikas izrāviens kā Nacionālās Attīstības plāna vadmotīvs paliek vien uz papīra, kad nonākam līdz darbiem, vērojams pretējais – valsts institūcijas liek šķēršļus jaunu biznesu izveidei un darbībai, nevis kopīgiem spēkiem veido labvēlīgu vidi inovatīvu pakalpojumu attīstībai,» uzsver LTRK vadītājs.

Tāpat LTRK aicina valsts institūcijas būt uzmanīgām ar pārsteidzīgiem publiskiem paziņojumiem, kas var radīt negatīvas sekas uzņēmumu darbībai. «Finanšu pakalpojuma tirgus ir uzticības bizness, līdz ar to jebkurš skaļš paziņojums no atbildīgo iestāžu puses var radīt būtiskas negatīvas sekas finanšu pakalpojumu sniedzēju darbībā,» atzīmē J.Endziņš.

LTRK ir brīvprātīga, politiski neitrāla biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju nevalstiskā organizācija, kura apvieno 1 270 uzņēmumus, 59 nozaru asociācijas, 6 pilsētu uzņēmēju klubus un 14 citas uzņēmēju apvienības. LTRK biedru – uzņēmumu - apgrozījums 2013.gadā pārsniedza 13,5 miljardus eiro.

Dalies ar šo rakstu