Enefit apšauba, vai Latvenergo tarifi tiks apstrīdēti tiesā

2011. gada 02. marts plkst. 17:05
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ir maz ticams, ka kāds tiesā apstrīdēs Latvijas energokompānijas Latvenergo tarifu plānu, kas stāsies spēkā šogad 1.aprīlī, uzskata Igaunijas energokompānijas Eesti Energia meitaskompānijas Latvijā Enefit valdes priekšsēdētājs Aivars Tihane (Aivar Tihane).

«Lai arī ir publiski izteikta iespējamība katram Latvijas iedzīvotājiem, kurš uzskata, ka viņa tiesības ir aizskartas, Latvenergo iesūdzēt tiesā, šeit tāda prakse īsti nav pieņemta. Tas savā ziņā būtu ļoti novatoriski,» viņš teica.

Tihane pastāstīja, ka Latvijas iedzīvotāji savstarpēji apspriež elektroenerģijas tarifu pieaugumu, bet iet ielās un protestēt pret to latvieši nav gatavi. «Ja runājam par sabiedrības reakciju, tā, manuprāt, ir pietiekami smaga. Kaut gan Latvijā īpatnība ir tāda, ka šī reakcija nav agresīva publiski – cilvēki vairāk savstarpēji to apspriež, nevis protestējot iziet ielās,» sacīja Tihane.
Viņš uzsvēra, ka elektrības cenas nenoliedzami būtiski ietekmē tautsaimniecību.

«Mēs līdz šim strādājam tikai ar atvērto tirgu. Ko šis Latvenergo lēmums nozīmē Enefit? Tas nozīmē to, ka, izlīdzinoties tirgus cenām ar fiksētajām, mēs pēc savas jaudas un iespējām esam gatavi apkalpot visus uzņēmumus,» viņš piebilda.
Jau vēstīts, ka aprīlī gaidāms Latvenergo tarifu pieaugums.

Kompānija ar nosaukumu Enefit darbojas kopš 2009.gada 10.maija, iepriekš tās nosaukums bija E.Energy. Uzņēmums darbību sāka pēc Latvijas elektroenerģijas tirgus liberalizācijas. Līdz tam Latviju ar elektrību nodrošināja tikai valstij piederošā kompānija Latvenergo.

Lursoft informācija liecina, ka Enefit Komercreģistrā reģistrēts 2006.gada maijā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 200 tūkstoši latu un vienīgais īpašnieks - Igaunijas energokompānija Eesti Energia.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām