EP atbalsta jaunus noteikumus, lai veicinātu ceļošanu pa dzelzceļu 

Trešdien Eiropas Parlamenta (EP) apstiprinātie noteikumi prasa turpmāk Eiropas Savienībā (ES) līgumus vietējo pasažieru dzelzceļa pakalpojumu nodrošināšanai slēgt konkursa kārtā. To mērķis ir arī veicināt ieguldījumus un komercpakalpojumu attīstību, informē EP.

Žanete Hāka, 14.12.2016

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, dzelzceļa kompānijas savus pakalpojumus ES vietējā pasažieru pārvadājumu tirgū varēs piedāvāt divos veidos.

Pirmkārt, pakāpeniski jāievieš prakse, ka valsts pasažieru dzelzceļa pakalpojumu sniedzējus izvēlas konkursa kārtā un konkursi ir atvērtu visiem ES dzelzceļa operatoriem.

Šāda procedūra tad aptvertu 2/3 pasažieru dzelzceļa pakalpojumu tirgus un gan uzlabotu klientu servisu, gan ietaupītu nodokļu maksātāju naudu.

Ja līgums tomēr tiktu piešķirts tiešā kārtā, jebkurā gadījumā pasažieriem jānodrošina pakalpojumu kvalitātes uzlabojumi. Šādos līgumos jābūt konkrētām snieguma prasībām (kā punktualitātei, pakalpojumu regularitātei, ripojošā sastāva kvalitātei un kapacitātei). Turklāt šādus tiešus līgumus varēs slēgt līdz konkrētam slieksnim.

Otrkārt, jebkurai dzelzceļa kompānijai jābūt pieejai ES pasažieru dzelzceļa tirgum. Tomēr dalībvalstis var ierobežot pieeju konkrētām līnijām, ja to atvēršana konkurencei rada bažas par pakalpojumu turpmāku nodrošināšanu, bet pirms tam nacionālajam regulatoram būs jāveic ekonomiskā analīze. Jāizvērtē arī iespējamie interešu konflikti, lai nodrošinātu, ka infrastruktūras operatori darbojas objektīvi un visiem pārvadātājiem ir vienlīdzīga pieeja sliedēm un stacijām.

Jaunie noteikumi arī uzsver, ka pārvadātājiem jāievēro sociālā un daba likumdošana, ko nosaka ES, nacionālie likumi vai kolektīvās vienošanās. 

No šīs sadaļas

Būvmateriālu ražotājas SIA Cemex komercdirektors Baltijas valstīs Māris Gruzniņš, komentējot...

Ražošanas samazināšana, iesaldēšana, vai pat pārcelšana uz ārzemēm...

Janvārī notiks AS Talsu mežrūpniecība ārkārtas akcionāru sapulce, kurā plānots lemt par...

AS Biolat apgrozījums pēdējā gada laikā ir pieaudzis par 15%, portālu db.lv...

SIA GLOBAL STEEL SERVICE Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā iesniegusi maksātnespējas pieteikumu,...

Otrdien, 13. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos,...

Lai arī ir pieejams Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsts lauksaimniecības tehnikas iegādei,...

Nelabvēlīgā situācija piena tirgū nav ietekmējusi AS Agrofirma Tērvete mērķtiecību ganāmpulka...

Krievijas minerālmēslojuma ražotājs "Akron" izskata iespējas sausās kravas no termināļiem...

Pasaulē garākajā dzelzceļa tunelī svētdien uzsākti regulāri pārvadājumi, nogādājot pasažierus...