Vide

EP: Llīdz 2050. gadam jāveicina tādu ēku būvniecība, kuru energopatēriņš ir tuvu nullei

Dienas Bizness, 17.04.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja mērķi līdz 2050. gadam veicināt tādu ēku būvniecību, kuru energopatēriņš ir tuvu nullei, informē EP.

Jaunie noteikumi valstīm liks izstrādāt ilgtermiņa renovācijas stratēģijas dzīvojamo un nedzīvojamo ēku atjaunošanai, lai līdz 2050. gadam panāktu ēku fonda radīto izmešu apjomu par 80-85% (salīdzinot ar 1990. gada līmeni).

Deputāti uzskata, ka ilgtermiņa renovācijas mērķi veicinās investīciju prognozējamību, kā arī radīs jaunas finansējuma iespējas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Nacionālo stratēģiju mērķis būtu līdz 2050. gadam panāktu ēku fonda dekarbonizāciju, nosakot atskaites punktus arī 2030. un 2040. gadam.

Jaunā direktīva noteiks elektromobilitātes prasības jaunām un renovētām ēkām - piemēram, elektromobiļu uzlādes punkta izveidi ēkās, kurās ir vismaz 10 autostāvvietas, kā arī elektroinstalāciju nodrošināšanu šādu transportlīdzekļu uzlādei.

Jaunās ēkās un ēkās, kurās tiek nomainīti siltumģeneratori, būs jāuzstāda automātiskas ierīces temperatūras regulēšanai. Tāpat tiks stiprināti gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmu apkopes noteikumi.

Direktīva tika apstiprināta ar 545 balsīm pret 35, 96 deputātiem atturoties. Tā vēl oficiāli jāapstiprina ES Padomei. Direktīva stāsies spēkā 20 dienas pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī, un valstīm būs 20 mēnešu laika, lai tās prasības iestrādātu savā likumdošanā.

Komentāri

Pievienot komentāru