E-parakstam pārmet sarežģītību

2013. gada 04. janvāris plkst. 7:45
Autors: Sanita Igaune - Egons Mudulis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

E-paraksta jomā pārmet klientu atbalsta sniegšanas un informācijas pieejamības trūkumu. Uzņēmēju viedokļi par e-parakstu kardināli atšķiras. Daļa norāda uz pozitīvo pieredzi, bet citiem e-paraksta saņemšanas process licies sarežģīts, kas devis stimulu e-paraksta izmantošanu pārlikt uz vēlāku laiku – tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā šobrīd ir aptuveni 7 – 10 tūkstoši aktīvo e-paraksta lietotāju, DB norāda e-paraksta izsniedzēja Latvijas valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta. Latvijā ir trīs e-paraksta risinājumi: e-paraksta viedkarte, virtuālais e-paraksts vai e-paraksts ID kartē.

Negatīva pieredze ar e-parakstu bijusi servisa audita kompānijas Dorus biznesa attīstības direktoram Gatim Ulinskim. Pēc viņa domām nav pietiekami daudz un saprotami izklāstīta visa nepieciešamā informācija. G. Ulinskis secinājis, ka e-parakstu var izmantot tikai galīgā nepieciešamības gadījumā.

Vērtējot no e-paraksta lietotāja pieredzes, process varētu būt krietni vienkāršāks, DB piekrīt Mobility valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons, kuram e-paraksta lietošana problēmas nav sagādājusi. Tiesa gan, viņš atzīst, ka IT sfēra viņam un Mobility ir tuva, kas varētu būt iemesls, kāpēc e-paraksta lietošanas uzsākšana problēmas neradīja.

Plašāk lasiet laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu