ERA valdes sēdē Rīgā apspriež pasažieru kompensācijas un gaisa telpas reorganizāciju

2011. gada 27. janvāris plkst. 17:57
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

27. janvārī Rīgā pirmo reizi notika Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācijas (ERA) valdes sēde, kurā tika pārrunāti vairāki aviācijas nozarei aktuāli jautājumi, piemēram, steidzami nepieciešamā Eiropas gaisa telpas racionalizācija.

Sēdē tika pārrunāta nepieciešamība aviokompānijas un pasažierus pasargāt no jauniem nodokļiem, kā arī jautājums par aviosabiedrību kā ekonomiskās attīstības un konkurētspējas veicinātāju Eiropas Savienībā. Tāpat tika apspriesta nepieciešamība nodrošināt saprātīgas un proporcionālas pasažieru kompensācijas un palīdzību brīžos, kad notikuši nopietni aviosatiksmes traucējumi. Sēdē tika apspriests arī tas, cik būtiskas aviokompānijas ir reģionu iedzīvotājiem, kā arī potenciālie jauni tirgi Krievijā un NVS valstīs.

Eiropas Reģionālo aviolīniju asociācija pārstāv aptuveni 70 Eiropas aviokompāniju, kuras katru gadu pārvadā 70,6 miljonus pasažieru 1,6 miljonos lidojumu uz 426 dažādām pilsētām 61 Eiropas valstī. ERA nodarbojas ar lobēšanu Eiropas komisijā un citās Eiropas regulējošās iestādēs, runājot par politikas jautājumiem, veicinot aviotransporta sociālo un ekonomisku nozīmi, kā arī apspriežot ar vidi saistītus jautājumus. Patlaban ERA ir lielākā Eiropas reģionālo aviokompāniju interešu pārstāvošā organizācija.
 

 

Dalies ar šo rakstu