ERAB jaunajā Citadeles bankā ieguldīs 25 miljonus

2010. gada 29. jūlijs plkst. 14:33
Autors: Agnese Margēviča
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Šķēršļu Parex bankas sadalīšanas pabeigšanai vairs nav. Jaunā, tā dēvētā «labā banka», kurai dots nosaukums Citadele, sāks strādāt jau pirmdien. To pēc ceturtdien notikušās slēgtās valdības ārkārtas sēdes paziņoja Parex bankas vadītājs Nils Melngailis. Valdība aiz slēgtām durvīm akceptēja līguma nosacījumus ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB), ka tā Citadelē piedalīsies, pērkot 25% jaunās bankas akciju, kas ir aptuveni 25 miljoni latu.

Tuvākajā laikā tiks parakstīts līgums starp ERAB un Privatizācijas aģentūru par 25% akciju pirkšanu, apstiprināja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kurš pilda premjera pienākumus Valda Dombrovska (JL) atvaļinājuma laikā. Sīkāku informāciju par līguma nosacījumiem ar ERAB amatpersonas neatklāj. K. Gerhards uzsvēra, ka vienošanās par tālāku sadarbību ar ERAB ir labs signāls, ka Citadeles darbība būs veiksmīga un tās reitings būs labs.

Netiek slēpts, ka sarunas bijušas sarežģītas, vēl trešdien tika paziņots, ka valdības sēde nenotiks, bet ap pulksten 22 vakarā, kad tomēr izdevies saskaņot līguma nosacījumus ar ERAB, pieņemts politisks lēmums, ka valdība uz sēdi sanāks. «Jebkura vienošanās ir sarežģīta,» lakoniski teica N. Melngailis. Pati valdības sēde sākās ar gandrīz pusstundas nokavēšanos. Kā novēroja DB, N. Melngailis un vairāki valdības ministri - K. Gerhards, finanšu ministrs Einars Repše (JL), ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), kā arī vides ministrs Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Uldis Augulis, kuri valdībā pārstāv Zaļo un zemnieku savienību, gandrīz 40 minūtes apspriedās premjera kabinetā.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām