Finanses

ERGO parakstīto prēmiju apmērs Latvijā audzis par 23%

Žanete Hāka, 01.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015. gadā ERGO Baltijas valstīs sasniedzis strauju izaugsmi, uzņēmuma parakstīto prēmiju apjomam augot līdz 186 miljoniem eiro, kas ir par 14% vairāk nekā gadu iepriekš, informē uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma peļņa aizvadītajā gadā bija 4,33 miljoni eiro. ERGO apsteidzis vidējos tirgus izaugsmes rādītājus visos – nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos, tādejādi palielinot savu tirgus daļu Baltijā līdz 13,5%. Baltijas apdrošināšanas tirgus pieaugums pērn bija mērāms 6,8%, savukārt ERGO sasniedza divkārt lielāku izaugsmi 13,9% apmērā.

2015. gadā ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti 98 miljoni eiro, kas ir par 19,5% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Latvijā ERGO izmaksāto atlīdzību apjoms ir audzis pat par 40%, un pērn klientiem Latvijā izmaksāti 29,7 miljoni eiro.

Latvijā lielāko izaugsmi 2015. gadā ERGO uzrādīja dzīvības apdrošināšanā ar parakstīto prēmiju apjoma pieaugumu par 33%, – laikā, kad tirgus vidējā izaugsme bija 8,5%. Nedzīvības apdrošināšanā un veselības apdrošināšanā apjomi auga par attiecīgi 22% un 18%. Kopumā aizvadītajā gadā ERGO izaugsme bija 23%.

Komentējot uzņēmuma 2015. gada darbības rezultātus, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Dr. Kestutis Bagdonavičius uzsver, ka stabilas pozīcijas starp Baltijas tirgus līderiem izdevies saglabāt sīvas konkurences apstākļos. «Galvenais parakstīto prēmiju pieauguma virzītājs pērn nedzīvības apdrošināšanā bija transportlīdzekļu apdrošināšana. Dzīvības un veselības apdrošināšanas segmentos izaugsmi veicināja mūža pensiju attīstība Igaunijā, banku klientiem sniegtie apdrošināšanas pakalpojumi Latvijā un labi veselības apdrošināšanas rezultāti Lietuvā. Pieaugot dzīvības apdrošināšanas apmēriem, būtiski palielinājies arī mūsu investīciju portfelis. Turklāt kopumā mūsu uzņēmuma izaugsme saglabā augstus rentabilitātes rādītājus,» skaidro Dr. Bagdonavičius.

Pērn lielākā ERGO izmaksātā atlīdzība bija 1,5 miljoni eiro saistībā ar ugunsgrēku Lietuvā. Savukārt Latvijā lielākās atlīdzības ERGO izmaksāja par ugunsgrēka radītājiem zaudējumiem komercīpašumos – divos nozīmīgākajos negadījumos klientiem izmaksāti 411 un 324 tūkstoši eiro.

Dr. Bagdonavičius arī norāda, ka šogad stājās spēkā jaunās Maksātspējas II (Solvency II) prasības, kas nosaka jaunus regulējumus apdrošinātāju darbībai un augstākas kapitāla pietiekamības prasības. Savukārt klientiem tas sniegs lielāku pārliecību par apdrošinātāju spēju pildīt uzņemtās saistības.

Komentāri

Pievienot komentāru