ES piešķirs 50 miljonus 5G izstrādei

2013. gada 27. februāris plkst. 14:24
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienība (ES) piešķīrusi 50 miljonus eiro jauna jaunākās paaudzes telekomunikāciju tīklu 5G izstrādei, lai līdz 2020. gadam savienība mobilajās tehnoloģijās ieņemtu līderpozīcijas, pavēstījusi digitālās programmas komisāre Nēlī Krusa.

«Es vēlos, lai 5G attīstību virza Eiropas telekomunikāciju nozare, kurai pamatā ir Eiropā veikti pētījumi un, kas Eiropai radīs darbavietas,» Barselonas Mobilo Tehnoloģiju kongresa laikā sacīja Nēlī Krusa.

Saskaņā ar aplēsēm, līdz 2020. gadam pasaules mobilā interneta apjomi būs pieauguši 33 reizes, salīdzinot ar 2010. gadu. Pēc septiņiem gadiem internets visvairāk tiks lietots izmantojot tādas ierīces kā viedtālruņi un planšetdatori.

EK digitālās programmas komisāre Nēlī Krusa arī kritizējusi 4G tīklu ieviešanas procesu Eiropā, kas vēl nav izdarīts 17 no 27 ES valstīm. Lielākie apgrūtinājumi saistīti ar dažādu nesavienojamu standartu eksistēšanu. 5G izstrādei piešķirtā finansējuma galvenais mērķis ir vienotu standartu izveide.

Aizvadītajā gadā no minētajiem 50 miljoniem eiro 16 miljoni tika jau piešķirti tehnoloģiju kompāniju apvienībai METIS, kuru nodibinājuši tādas Eiropas kompānijas kā Ericsson, Alcatel, BMW, Nokia, telekomunikāciju operatoriem, pētījumu centriem un universitātēm.

Tāpat N. Krusa atzinusi, ka ES dalībvalstīm nepieciešams izstrādāt vienotu pieeju mobilajām tehnoloģijām un platjoslas internetam, pretējā gadījumā Eiropas telekomunikāciju operatoriem būs samazinātas investīciju iespējas, kas savukārt sarežģīs konkurētspēju ar ASV un Āziju.

Eiropas telekomunikāciju tirgum ir jābūt daudz ciešāk integrētam, saskaņotākam un efektīvākam – ar zemākiem riskiem investoriem,» sacīja N. Krusa.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām