ES varētu piemērot pretpasākumus zemesriekstu sviesta, apelsīnu sulas un burbona importam no ASV

2018. gada 07. marts plkst. 17:08
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienība (ES) trešdien paziņoja, ka vērsīsies ar pretpasākumiem pret tādiem ASV produktiem kā zemesriekstu sviestu, apelsīnu sulu un burbonu, ja ASV prezidents Donalds Tramps ieviesīs paredzētos tērauda un alumīnija muitas tarifus.

ES tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrema norādīja, ka pilnvērtīgs transatlantisks tirdzniecības karš «nav neviena interesēs», kas gan ir pretēja nostāja Trampa pagājušajā nedēļā paustajam apgalvojumam, ka «tirdzniecības kari ir labi un viegli uzvarami».

«Tirdzniecības karā nav uzvarētāju,» sacīja Malmstrema pēc Eiropas Komisijas (EK) diskusijas par muitas tarifiem. «Mums jābūt ļoti uzmanīgiem ar šo vārdu, jo tajā [tirdzniecības karā] ir tikai zaudētāji, tāpēc mēs reaģēsim samērīgi un līdzsvaroti.»

Viņa pavēstīja, ka ES vēl centīsies pārliecināt Vašingtonu neieviest ieplānotos tarifus, kas apdraudētu «tūkstošiem darbvietu Eiropā.»
Tāpat ES apsvērs arī piesardzības pasākumus savas rūpniecības aizsargāšanai, ierobežojot bloka tērauda un alumīnija importu, lai apturētu to, ka Eiropas tirgus tiek pārpludināts ar ārvalstu piegādēm. Šādi pasākumi nav pretrunā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem.

Kā ziņots, Tramps, tiekoties Baltajā namā ar metālrūpniecības uzņēmu vadītājiem, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka gatavojas šonedēļ parakstīt rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un par desmit procentu tarifa piemērošanu alumīnija importam.

Dalies ar šo rakstu