ES veidos jaunu shēmu bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei

2017. gada 12. septembris plkst. 16:24
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Internets
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Savienībā tuvākajā laikā tiks īstenota finansējuma shēma WIFI4EU bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei, informē Eiropas Parlaments.

ES finansējumu shēmas īstenošanai paredzēts piešķirt ģeogrāfiski līdzsvaroti, projektus izvēloties to iesniegšanas secībā. Tas ļaus vairāk nekā 6000 sabiedriskās vietās visā ES (slimnīcās, bibliotēkās u.c.) nodrošināt bezmaksas bezvadu internetu.

Lai saņemtu finansējumu, projektu īstenotājiem būs jānodrošina piekļuves punktu darbība vismaz trīs gadus. ES finansējumu būs iespējams saņemt tikai tad, ja projekts nesatur reklāmu un lietotāju dati netiek izmantoti peļņas nolūkā. Projekti, kuriem līdzīgi attiecīgajā apvidū jau darbojas, šīs shēmas ietvaros netiks atbalstīti.

EP ziņotājs Karlos Zorino: WIFI4EU iniciatīva bija politiska iecere, kas drīz kļūs par realitāti visā ES. Neatkarīgi no dzīvesvietas un ienākumiem, eiropiešiem būs piekļuva kvalitatīvam bezvadu internetam. Tas stiprinās Eiropas gigabita sabiedrību, padarot to ekonomiski konkurētspējīgu un iekļaujošu.»

Rezolūcija tika apstiprināta ar 582 balsīm pret 98, deviņiem deputātiem atturoties.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām