Alternatīvās finanses

EstateGuru finansēto aizdevumu apjoms sasniedzis 20 miljonus eiro

Zane Atlāce-Bistere, 25.05.2017

Jaunākais izdevums

Nekustamo īpašumu pūļa finansēšanas platformas EstateGuru finansēto aizdevumu apjoms sasniedzis 20 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

EstateGuru investoru ieguldījumu ienākumi pārsniedz miljonu eiro. Platformā patlaban ir reģistrēti teju 6900 investori no 39 valstīm. Vidējā procentu likme, ko saņēmuši platformas investori, ir 12.63% gadā. Turklāt neviens investors nav zaudējis ieguldīto kapitālu.

Uzņēmums pusgada laikā ir izpildījis lielāko daļu izvirzīto mērķu. Šā gada marta beigās tika finansēto aizdevumu apjoms sasniedza 20 miljonus eiro. «Nepietiekamā kapitāla un tirgus zināšanu dēļ nekustamajā īpašumā nav spējīgs ieguldīt katrs investors individuāli. EstateGuru inovatīvais biznesa modelis un komanda, ko veido starptautiski nekustamā īpašuma speciālisti, atver ieguldījumu iespējas plašākam interesentu lokam,» norāda EstateGuru attīstības vadītājs Latvijā Dainis Rupainis.

EstateGuru ir savstarpējo aizdevumu platforma, kas darbojas Baltijas valstīs. Par EstateGuru investoru var kļūt ikviens, kam ir reģistrēts bankas konts kādā no EEZ dalībvalstīm vai Šveicē. «Šī gada laikā plānojam attīstīt darbību pāris lielākos tirgos. Patstāvīga investīciju apjomu palielināšana un stabilas peļņas nodrošināšana klientiem pēdējo trīs gadu laikā ir piesaistījusi institucionālo investoru interesi,» pauž D. Rupainis.

Lielākā daļa – ap 70 % - platformas investoru nāk no Igaunijas. Kopumā investori finansējuši 135 aizdevumus, no kuriem 50 aizdevumi jau veiksmīgi atmaksāti. Minimālais ieguldījums platformā ir 50 eiro, bet lielākie portfeļi pārsniedz pat miljonu eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Vēsturiskā Kimmel kvartāla attīstībai Rīgā piesaistīs pūļa finansējumu

Laura Mazbērziņa, 29.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 31. maijā, tiks uzsākta finansējuma piesaistes kampaņa vēsturiskās alus darītavas «Kimmel» biznesa kvartāla attīstībai Rīgas centrā. Lai pilnveidotu arhitektūras konkursā izstrādātos attīstības projektus un refinansētu aizdevumu, pūļa finansēšanas platformā «EstateGuru» plānots piesaistīt finansējumu 600 000 eiro apmērā.

«Kimmel» kvartāls atrodas starp Stabu, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielām.

«Kimmel» kvartāla attīstība ir līdz šim lielākais komercprojekts Baltijas valstīs, kas tiek realizēts ar pūļa finansējuma atbalstu, biznesa portālam db.lv stāsta Dainis Rupainis, «EstateGuru» biznesa attīstības vadītājs Latvijā. «EstateGuru» platformā šis ir otrais projekta posms, papildinot pirms pusotra gada jau piesaistītos 460 000 eiro, kas izlietoti attīstības projekta sagatavošanai un arhitektūras konkursa norisei.

Pēc pirmā projekta īstenošanas posma īpašuma kopējā vērtība ir ievērojami paaugstinājusies, norāda D. Rupainis, un tā turpinās pieaugt arī nākamajos etapos – līdztekus vēsturisko ēku saglabāšanai, projektu paredzēts attīstīt ievērojot BREEM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) sertifikāta standartus, radot mazāko iespējamo negatīvo ietekmi uz vidi objekta ekspluatācijā, veidojot mūsdienīgu biroju un konferenču kompleksu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Sāk investīciju piesaistes kampaņu dzīvojamai mājai Bauskas ielā

Ingrīda Drazdovska, 06.12.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pūļa finansēšanas platformā EstateGuru ir sākta finansējumu piesaiste īstermiņa aizdevumam, kas paredzēts dzīvojamās ēkas projekta īstenošanai Bauskas ielā 97, Rīgā. Tā summa ir 192 tūkst. eiro, gada procentu likme investoriem - 11.5%, aizņēmuma periods 18 mēneši, aizdevuma un ķīlas vērtības - 55%, informē EstateGuru.

Aizdevums nodrošinās pagaidu finansējumu projekta sākuma stadijai - jaunās kapitāla struktūras sagatavošanai un dizaina projekta pabeigšanai. Aizdevums tiks atmaksāts, to pārfinansējot vai pārdodot attīstības projektu 18 mēnešu laikā pēc tam, kad ir izsniegta būvniecības atļauja. «Projekta īstenotājiem ir pieredze nekustamā īpašuma attīstībā Baltijā. Prognozētā dzīvokļu pārdošanas cena 1500-1700 eiro/m2 un zemā aizdevuma un ķīlas vērtības attiecība Bauskas ielā 97 padara šo projektu pievilcīgu investoriem un dzīvokļu pircējiem,» uzskata Dainis Rupainis, EstateGuru biznesa attīstības vadītājs Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arvien vairāk nekustamo īpašumu attīstītāji sāk domāt par jauniem daudzdzīvokļu namu projektiem nevien Rīgā un tās apkārtnē, bet arī reģionos. Viens no tādiem drīzumā taps Tukumā, informē Igaunijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums EstateGuru.

Projekta attīstītāji izpētījuši, ka Tukumā nekustamo īpašumu tirgus piedāvājumā šobrīd nav pieejami dzīvokļi jaunbūvēs - jaunākā daudzdzīvokļu ēka Tukumā ir nodota ekspluatācijā 2008. gadā. Ņemot vērā, ka aptuveni 65% no visiem Tukuma iedzīvotājiem ir darbspējas vecumā, dzīvojamo platību trūkums pilsētā kļūst arvien aktuālāks un sekmē iedzīvotāju pārcelšanos uz galvaspilsētu. Tā kā pilsētā pieejami ātri un ērti sabiedriskā transporta savienojumi ar Rīgu, tā ir piemērota dzīvesvieta tiem, kas strādā galvaspilsētā, bet vēlas baudīt mierīgāku dzīvesveidu nesteidzīgā vidē, uzskata ieceres autori.

Attīstītājs iecerējis Tukumā uzbūvēt sešstāvu dzīvojamo ēku, piedāvājot tirgū 48 jaunus dzīvokļus. Sagatavošanās darbi būvniecībai sākti 2017. gadā, piesaistot neatkarīgu būvekspertu ēkas tehniskā stāvokļa novērtēšanai, lai saprastu ēkas tehnisko stāvokli un veicamo darbu apjomu. Eksperte slēdziens bijis pozitīvs, kas bijis papildu stimuls tieši šobrīd uzsākt projekta attīstīšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Start-up

Latvijas Giraffe360 uzvar nekustamo īpašumu jomas startup konkursā

Lelde Petrāne, 24.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Foruma PropTech Riga ietvaros noticis Latvijā pirmais ar nekustamo īpašumu jomu saistīto startup uzņēmumu konkurss.

Organizatoru mērķis bija pievērst uzmanību inovatīvām tehnoloģiskām idejām un piesaistīt biznesa enģeļu un investīciju fondu uzmanību uzņēmumiem, kas darbojās šajā jomā. Konkursā piedalījās 12 startup uzņēmumi no četrām valstīm: Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Uzvarēja Latvijas kompānija, virtuālo tūru tehnoloģiju ražotājs Giraffe360.

Konkursa žūrijas locekle Ieva Brence uzvarētāju raksturo šādi: «Oriģināla un inovatīva biznesa ideja ar ilgtspējīgu attīstības potenciālu. Lai gan tādas bija arī citiem startup izaicinājuma konkursa dalībniekiem, šajā gadījumā ļoti skaidri tika iezīmēta produkta oriģinalitāte un unikalitāte, attīstības iespējas, prezentācija bija ļoti pārdomāta, akcentējot galveno un iekļaujoties atvēlētajā laikā. Pārliecināja arī konkrētā uzņēmuma komanda, līdz šim sasniegtais. Ir liela ticība uzņēmuma Giraffe 360 turpmākai izaugsmei.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu tehnoloģiju jomas jaunuzņēmumi var pieteikties specializētai akselerācijas programmai Wise Guys Fintech

Programma sāksies nākamā gada pavasarī un norisināsies īpaši iekārtotās kopā strādāšanas telpās Swedbank Latvija centrālajā ēkā. Programmu veido Latvijā jau iepazītais akselerators Startup Wise Guys, piesaistot pasaules līmeņa finanšu tehnoloģiju mentorus. Programmu atbalsta Swedbank, jaunuzņēmumiem piedāvājot telpas, pieeju zināšanām, tirgum un bankas API.

Wise Guys Fintech programmas ietvaros jaunuzņēmumi saņems 20 tūkstošu eiro investīciju, iespēju strādāt pilnībā aprīkotās, modernās kopā strādāšanas telpās, intensīvu trīs mēnešu akselerācijas programmu ar pasaules mēroga finanšu tehnoloģiju mentoriem, kā arī pieeju Swedbank API caur atvērtās sadarbības platformu Open Banking.

Komentāri

Pievienot komentāru