Estonian Air aizstās Boeing gaisa kuģus ar Bombardier 

Igaunijas nacionālais aviopārvadātājs Estonian Air plāno iegādāties piecas jaunas Kanādas ražotāja Bombardier lidmašīnas, ar kurām paredzēts aizstāt lidsabiedrības flotē esošos Boeing gaisa kuģus, vēsta BBN. Patlaban bez Boeing lidmašīnām Estonian Air operē ar diviem Bombardier CRJ NextGen lidaparātiem, kas tika piegādāti šā gada sākumā. Kopumā Igaunijas aviokompānija pasūtīja trīs jaunas Bombardier lidmašīnas; trešais gaisa kuģis tiks piegādāts šogad decembrī.

, 2011. gada 10. novembris plkst. 12:40

«Bombardier lidmašīnas līdz šim izrāda ļoti labus operacionālos rezultātus, tās pierādījušas sevi kā ekoloģiskākās un ekonomiskākās šāda izmēra lidmašīnas. Turklāt tās patērē par 4% mazāk degvielas nekā paredzēts budžetā,» norāda Estonian Air vadītājs Tero Taskila, kurš iepriekš bija Latvijas aviokompānijas airBaltic komercdirektors.

«Neskatoties uz ekoloģisko un ekonomisko īpašību priekšrocībām, šīs lidmašīnas ir arī ātrākas nekā Boeing. Izmantojot šīs lidmašīnas, tiks saīsināts mūsu klientu ceļošanas laiks. Arī mūsu biznesa klienti ir izteikušies, ka nākotnē aizvien lielāka nozīme, izvēloties lidsabiedrību, būs to «zaļajai» darbībai,» tā Taskila.

Ja sarunas ar ražotāju būs veiksmīgas, Estonian Air jau nākamā gada vasarā reģionālos lidojumus varētu veikt kopumā ar septiņām Bombardier lidmašīnām.

Pirmās četras jaunās lidmašīnas Estonian Air varētu tikt piegādātās 2012. gadā. Trīs no tām šādā gadījumā aizstātu pašreizējās Boeing lidmašīnas.
 

Dalies ar šo rakstu!