Evopipes sāks pelnīt

2011. gada 21. oktobris plkst. 16:04
Autors: Dace Skreija
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Cauruļu ražotājs Evopipes šo gadu plāno pabeigt ar peļņu.

Kopš 2009. gadā SIA Evopipes atklāja cauruļu ražotni Jelgavā, pirmajos gados strādāts ar zaudējumiem. 2008. gadā tie bija 1,4 milj. Ls, bet pērn – 1,3 milj. Ls, savukārt apgrozījums pēdējā gada laikā pieauga gandrīz divas reizes, sasniedzot 5,9 milj. Ls. «Ražotne darbu uzsāka 2009. gadā, un kā jebkuram ražojošam uzņēmumam pirmie divi gadi ir tādi kā ieskriešanās gadi, turklāt Evopipes savu darbību sāka jau ekonomiskās krīzes apstākļos,» norāda SIA Evopipes mārketinga direktore Ieva Šaripo. Uzņēmuma apgrozījums šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaudzis par 30%, līdz ar to tiek plānots gadu pabeigt ar peļņu.

2010. gadā uzņēmumā uzstādīta jauna ražošanas līnija, un tirgū tiek virzīts jauns produkts Smart – halogēnbrīvas elektroinstalācijas aizsargcaurules, kas degot gandrīz nemaz nerada dūmus. Šajā gadā Evopipes apgrozījuma procentuālais īpatsvars vietējā tirgū jau pieaudzis līdz 55%, savukārt eksporta – līdz 45%.

«Nākotni redzam plānveida darbā, attīstot produktu pārdošanu. 2012. gadā plānojam turpināt paplašināt savu tirgus daļu vietējā tirgū un arī eksporta tirgos, uzsāksim strādāt ar BENELUX valstīm,» prognozē I. Šaripo. Līdz ar to uzņēmuma apgrozījums nākamgad varētu sasniegt 15 milj. EUR (10,5 milj. Ls).

Plastmasas cauruļu ražošanas tirgus stabilizējas, ir zināmi valsts pasūtījumi, tāpēc var prognozēt mērenu un pakāpenisku izaugsmi. «Nozares ražotājiem būtiski ir strādāt eksporta tirgos, kur, protams, arī pastāv riski: globālā parādu krīze var ietekmēt eksporta tirgus, tomēr iekšējo tirgu tas neietekmēs,» uzskata I. Šaripo.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām