ExpressCredit: Kādas tieši problēmas nozarē tiks atrisinātas, ja 30 dienu aizdevums drīkstēs būt līdz 215 eiro?

2018. gada 14. augusts plkst. 16:24
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Šodienas Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lēmumu atbalstīt Finanšu ministrijas priekšlikumus grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā vērtējams ļoti negatīvi, portālam komentēja SIA «ExpressCredit» valdes loceklis Didzis Ādmīdiņš.

«Pirmkārt, šādiem priekšlikumiem nebūtu jābūt FM kompetencē. Ministrijai jārūpējas par valsts finanšu sistēmu, nevis atsevišķu nozaru dziļi specifisku jautājumu komentēšanu un vēl priekšlikumu sniegšanu. Otrkārt, vai FM veikusi makroekonomisko analīzi, kādas sekas atstās šādi ierobežojumi? Vai ir veikta analīze, cik daudz personu šāds lēmums ietekmēs, kā tas ietekmēs finanšu sistēmu, kāds būs nodokļu negatīvais efekts un multiplikatora efekti? Cik daudz darba vietas tiks zaudētas u.tml.,» retoriski vaicā nozares pārstāvis.

Treškārt, pēc viņa domām, vēlme ierobežot nozari pēc būtības ir nepareiza. Ja pastāv kādas problēmas nozarē, tad būtu jāizpēta, kas ir šīs problēmas. «Kādas tieši problēmas mēs risināsim, ja 30 dienu aizdevums drīkstēs sasniegt tikai 215 eiro? Kādas tieši problēmas mēs atrisināsim, ja aizdevumu varēs pagarināt tieši tikai 2 reizes. Kādai personai 215 eiro varētu būt ekvivalents personas mēneša ienākumiem, turpretim, citam tas būs 5 vai 10% no mēneša ienākumiem. Vai ir racionāli šādi limitēt aizdevuma summu?,» vaicā ExpressCredit valdes loceklis.

Pēc viņa domām, daži no iesniegtajiem priekšlikumiem šķiet radīti speciāli, lai nozari iznīcinātu, nevis, lai risinātu kādu problēmu. «Bēdīgākais ir tas, ka patērētāji no šī visa nebūs ieguvēji,» piebilst viņš.

«Tāpat kārtējo reizi likumdevējs ir parādījis, ka tiesiskā paļāvība šajā nozarē nepastāv. Jāņem vērā, ka tikai pirms 2,5 gadiem spēkā stājās stingi ierobežojumi patērētāju kreditēšanas procentu likmju sakarā, bet tagad jau atkal šis jautājums tiek aktualizēts, turklāt Saeimas komisijā pat atsakās uzklausīt nozari. Aicinātu likumdevējiem spēt saprast savu darbību sekas, respektīvi, tiesiskā paļāvība, skaidrs likumdošanas ietvars ilgtermiņā arī rada vislabāko pakalpojumu patērētājam, jo konkurences rezultātā visi pakalpojumu sniedzēji vēlas sniegt vislabāko un izdevīgāko pakalpojumu saviem klientiem,» uzsver D. Ādmīdiņš.

DB.lv jau rakstīja, ka otrdien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija atbalstīja vairākus priekšlikumus grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, tajā skaitā, priekšlikumu, ka patērētāju kreditēšanas līguma, kas noslēgts uz laiku līdz 30 dienām un paredz atmaksāt kredītu vienā maksājumā, aizdevuma summa nedrīkstēs pārsniegt 50% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēra.

LASI VĒL:

LAFPA: Patērētājs būs spiests aizņemties lielākas summas un uz garākiem termiņiem

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds