Facebook pirkums padara WhatsApp vērtīgāku par Coca-Cola

2014. gada 20. februāris plkst. 10:34
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Sociālo mediju gigants Facebook pārsteidzis tirgus dalībniekus, sākot no Volstrītas līdz pat Silīcija ielejai, paziņojot, ka par 19 miljardiem ASV dolāru iegādāsies mobilo ziņojumu programmu Whatsapp.

No tiem četri miljardi dolāru tiks maksāti naudā, bet 12 miljardi dolāru – akcijās. Darījums iekļauj arī akcijas kompānijas darbiniekiem papildus 3 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Tādējādi šis ir lielākais interneta kompāniju darījums kopš 2001.gada, kad Time Warner apvienojās ar AOL, noslēdzot 124 miljardu dolāru vērtu darījumu. Patlaban WhatsApp lieto aptuveni 320 miljoni aktīvu lietotāju dienā, savukārt mēnesī aktīvo lietotāju skaits pārsniedz 450 miljonus. Tādējādi Facebook par katru WhatsApp lietotāju maksās nepilnus 50 dolārus.

Līdz ar šo darījumu šobrīd Whatsapp, kas ir uzņēmums, kuru, iespējams, daudzi nemaz nezina, ir vērtīgāks par tādām kompānijām kā Coca-Cola Enterprises, Southwest Airlines un Motorola Solutions.

Eksperti paredz, ka WhatsApp iekaros daudzu lietotāju uzmanību jaunattīstības tirgos, piemēram, Ķīnā un Indijā.

WhatsApp ļauj saviem lietotājiem nosūtīt ziņas internetā bez maksas. Aplikācija neapkopo informāciju par lietotāja vārdu, vecumu, dzīvesvietu vai dzimumu, un lietotāji tiek apstiprināti pēc mobilā telefona numura autentifikācijas.

Facebook vadītājs Marks Cukerbergs prognozē, ka WhatsApp nākotnē varētu ļaut sazināties vienam miljardam cilvēku, pievienojot vienu miljonu cilvēku dienā. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds