Facebook šefs ir Google+ populārākais lietotājs 

Sociālā portāla Facebook radītājs un izpilddirektors Marks Cukerbergs ir kļuvis par konkurējošā Google+ populārāko lietotāju, raksta biznesa žurnāls Forbes.

Jānis Rancāns, 06.7.2011

Marks Cukerbergs

Foto: AP/Scanpix

Otrdienas vakarā M. Cukerbergam ir bijis 35 tūkstoši sekotāju, daudz vairāk nekā jebkuram citam portāla lietotājam. Viņam ir vairāk sekotāju nekā Lerijam Peidžam, kas ir viens no Google radītājiem un kompānijas jaunais izpilddirektors. L. Peidžam ir tikai 24 tūkstoši sekotāju, vēsta New York Times.

M. Cukerberga «vizīte» konkurenta portālā var kalpot par indikatoru, ka sociālo portālu «kari» sasnieguši jaunu zenītu, uzskata New York Times.

Db.lv jau vēstīja, ka tiešsaistes meklēšanas gigants Google jūnija beigās nāca klajā ar jaunu sociālā tīkla tīmekļa vietni, izaicinot Facebook, kurai ir vairāk nekā 500 miljoni lietotāju, ziņo BBC.

Google+ ļauj dalīties ar fotogrāfijām, vēstījumiem un komentāriem un arī integrē kompānijas kartes un attēlus šajā pakalpojumā. Tā mērķis ir arī palīdzēt lietotājiem viegli organizēt kontaktus grupās.

Taču daži analītiķi izteikušies, ka Google vienkārši pārņēmis Facebook piedāvājumu, pievienojot video tērzēšanas funkciju. Pati Google gan uzskata, ka Google+ palīdzēs tai kļūt par pastāvīgu spēlētāju starp sociālajiem tīkliem.

Pašreizējā Google+ versija pieejama tikai nelielam lietotāju skaitam, bet kompānija drīzumā cer padarīt sociālo tīklu pieejamu miljoniem lietotāju, kas izmanto tās pakalpojumus katru dienu.