Feiferis: Valdība nepieļaus referendumu par eiro ieviešanu 

Valdība izmantos visus iespējamos administratīvos resursus, lai nepieļautu referendumu par Latvijas pievienošanos eirozonai, sacīja bijušais Hipotēku bankas vadītājs, Latvijas Biznesa bankas valdes priekšsēdētājs un biedrības Par latu, pret eiro pārstāvis Inesis Feiferis.

Dienas Bizness, 08.4.2013

Inesis Feiferis

Foto: LETA

Sarunā ar Latvijas Radio viņš atzina, ka ir jau bijuši vairāki sabiedrības pārstāvju mēģinājumi rosināt referendumu par eiro ieviešanu, tomēr vienmēr atrasti kādi iemesli, kāpēc tas nav bijis iespējams.

I. Feiferis norādīja, ka, pat ja juridiski Latvijas pilsoņi jau nobalsojuši par pievienošanos erozonai reizē ar pievienošanos Eiropas Savienībai (ES), patlaban situācija gan ES, gan Latvijā ir būtiski mainījusies, tāpēc iedzīvotājiem vajadzētu dot iespēju izlemt vēlreiz.

Tāpat I. Feiferis skaidroja, ka nav principiāli pret pievienošanos eirozonai – viņš norādīja, ka Latvija nav ekonomiski gatava pievienoties bagāto ES valstu blokam.

Viņš norādīja, ka Latvija būtu gatava pievienoties eirozonai, ja valsts ekonomika sasniegtu Dānijas vai Vācijas standartus, taču līdz tam vēl esot ļoti ilgs ceļš ejams. Pēc viņa teiktā, Latvijai esot ārpus eirozonas, esot lielākas iespējas ietekmēt ekonomiskos procesus, tai skaitā arī valsts monetāro politiku.

Savukārt Igaunijas piemērs pārliecinoši nerādot eiro valūtas pozitīvo ietekmi uz investīciju piesaisti valstī. Ārvalstu investīciju piesaistīšana, kā to apliecina daudzu gadu prakse, esot ļoti svārstīgs lielums. I. Feiferis norādīja, ka, tiklīdz kā veidojas kāda kritiska situācija , ārvalstu investīcijas ātri vien aizplūst prom.

Latvija eiro plāno ieviest no 2014. gada. Martā valdība lēma par ārpuskārtas konverģences ziņojuma pieprasīšanu Eiropas Komisijai (EK) un Eiropas Centrālajai bankai (ECB), lai izvērtētu Latvijas atbilstību Māstrihtas kritērijiem un gatavību dalībai eirozonā.

Tevi varētu interesēt

Gaistošās cerības, ka eirozonas ekonomika varētu atveseļoties, un tracis ap Kiprai nepieciešamo...

Eiropas Centrālā banka savā šīs nedēļas sanāksme eiro bāzes likmi vēl nemaina...

Vācijas ekonomika pagājušajā mēnesī sabremzējusies, gandrīz sasniedzot stagnāciju....

Problēmas, kas radušās aizņemoties gadu desmitiem uz priekšu, lai arī patlaban nav...

Šo ceturtdien gaidāma Eiropas Centrālās bankas (ECB) aprīļa sanāksme, kas būs pirmā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...