Citas ziņas

Financial Times: investori zaudē ticību eiro zonas spējai savaldīt finanšu krīzi

BNS, 09.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investori zaudē ticību, ka eiro zona spēs iegrožot parādu krīzi, kas vēršas plašumā Grieķijā un vairākas citās Eiropas Monetārās savienības (EMS) valstīs, otrdien raksta avīze Financial Times, atsaucoties uz Čikāgas preču biržas datiem.

Pagājušajā piektdienā eiro vērtība noslīdēja līdz 1,3586 ASV dolāriem - iepriekš tik zemā līmenī eiro bija 2009.gada 20.maijā.

Pēc laikrakstā vēstītā, tirdzniecības dalībnieki un hedžfondi esot likuši uz spēles teju astoņus miljardus ASV dolāru, spekulējot ar varbūtību, ka eiro kurss turpinās kristies parādu krīzes dēļ.

«Jo ilgāk problēmas netiks risinātas, jo nervozāki var kļūt investori un atturēties no papildu risku uzņemšanās,» viņš secina.

Tikmēr eiro vērtība otrdien pieauga līdz 1,3727 ASV dolāriem, jo tika saņemtas ziņas, ka ceturtdien gaidāmajā Eiropas Savienības samitā Briselē galvenais akcents tiks likts uz valsts parāda un budžeta deficīta problēmām PIIGS valstīs.

Otrdien arī pastiprinājās spekulācijas, ka blokā tiek gatavots Grieķijas glābšanas plāns, jo Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Žans Klods Trišē negaidīti ir pārtraucis vizīti Austrālijā un atgriežas Eiropā, lai piedalītos ES samitā.

«Spekulantiem ir radušās nelielas cerības, ka Grieķijas situācijā šonedēļ varētu notikt pavērsiens, jo Trišē ir pārtraucis vizīti Austrālijā. ECB vadītājs ne vienmēr piedalās šādās [ES] apspriedēs, tāpēc izmaiņas viņa vizītes grafikā tirgus uztvēra kā signālu, ka ECB, iespējams, vēlas sadarboties ar ES, lai rastu risinājumu Grieķijas parādu problēmām,» norāda City Index analītiķis.

Komentāri

Pievienot komentāru