Finanses

Finansēs zinātnisku 
ideju pārtapšanu biznesā


Vēsma Lēvalde, 05.04.2013

Latvijas Universitātes pārstāvis projektā, inovāciju centra vadītājs Matīss Neimanis un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvis projektā, RTU Biznesa atbalsta un attīstības centra direktora vietnieks Oskars Priede. 


Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Topošais Zaļo tehnoloģiju inkubators apkopo inovatīvas idejas, kuru komercializēšanai jau šā gada rudenī būs pieejams finansiāls un zinātnisks atbalsts .

Zaļo tehnoloģiju inkubators (ZTI) ir daļa no Zaļās ražošanas attīstības programmas, kas tiek īstenota Nacionālā industrializācijas plāna ietvaros. Kopējais finansējums līdz 2016.gada aprīļa beigām ir 2,2 miljoni eiro (1,58 milj. Ls). Vienam uzņēmumam būs pieejams grants no 10 tūkst. eiro līdz 170 tūkst. eiro ar nosacījumu, ka pirmajā darbības gadā nepieciešami 20% pašu finansējuma, otrajā – 45%. «Fokuss ir uz īstām inovācijām, tehnoloģiski un zinātniski ietilpīgām, kuras inkubatorā tiks pārvērstas gatavā produktā,» skaidro Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvis projektā, RTU Biznesa atbalsta un attīstības centra direktora vietnieks Oskars Priede.

«No kopējās summas tikai 315 tūkstoši eiro paredzēti telpu iekārtošanai, turklāt tikpat liela summa jāsagādā arī inkubatora operatoram,» norāda Latvijas Universitātes (LU) pārstāvis projektā, inovāciju centra vadītājs Matīss Neimanis. Pārējā summa paredzēta reālam uzņēmumu atbalstam – zinātniskajām ekspertīzēm, konsultācijām, tirgus izpētei, materiālu iegādei un prototipa izveidošanai.

Ņemot vērā līdzšinējās inkubatoru atbalsta programmas nepilnības, šajā projektā finansējums nav piesaistīts atbalstāmo ideju finansējuma apjomam. «Līdz ar to operators būs ieinteresēts uzraudzīt izdevumus katrā projektā, lai maksimāli efektīvi izmantotu pieejamo naudu,» uzsver O. Priede. Liels sasniegums, uzskata ZTI projekta virzītāji, ir iespēja inkubējamo projektu uzņēmējiem gadu maksāt algu, neprasot šos izdevumus līdzfinansēt.

Komentāri

Pievienot komentāru