Finanšu krīze skārusi arī Rietumeiropas autotirgotājus

2008. gada 15. aprīlis plkst. 15:31
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Eiropas automašīnu ražotāju asociācijas dati liecina, ka šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, Rietumeiropas valstīs jaunu automašīnu reģistrāciju skaits samazinājies par 10,2%, ziņo Financial Times.

Visvairāk Rietumeiropā samazinājies Toyota tīkotāju skaits. Šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, jaunu Toyota vieglo automašīnu reģistrāciju skaits samazinājies par 16,5%. Otrs visvairāk cietušais ražotājs ir Peugeot  - par 13,9% mazāk reģistrētu automašīnu.

Visvairāk pieaudzis jaunu Nissan automašīnu reģistrāciju skaits. Šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, reģistrētas par 37% vairāk Nissan automašīnas. Martā ir palielinājies arī jaunu General Motors un Ford automašīnu reģistrāciju skaits.

No Rietumeiropas valstīm jaunu automašīnu reģistrāciju skaits palielinājās tikai Lielbritānijā un Portugālē - attiecīgi par 0,5% un 5,2%.

Jaunajās Eiropas Savienības (ES) valstīs jaunu automašīnu reģistrāciju skaits palielinājās par 3,5%. Db.lv jau ziņoja, ka Latvijā jaunu automašīnu skaits šī gada martā, salīdzinot ar 2007. gada martu, samazinājies par 25,3%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām