Finanšu ministrija: jo augstāks ierēdnis, jo lielāks kabinets pienākas

2011. gada 07. janvāris plkst. 16:22
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jaunbūvējamās valsts iestāžu biroju ēkās kabinetu lielumam būtu jābūt atkarīgam no ierēdņa vietas iestādes hierarhijā – augstākā līmeņa vadītājiem pienāktos krietni plašāki kabineti nekā zemāka ranga ierēdņiem.

No Finanšu ministrijas izstrādātajiem ieteikumiem, kurus pirmdien apspriedīs Ministru kabineta komiteja izriet, ka augstākā līmeņa vadītāju kabineti varētu būt līdz pat 24 kvadrātmetrus plaši. Savukārt, ja līdzās vadītāja kabinetam ir apspriežu telpa, kabineta lielumam nevajadzētu pārsnieg 18 kvadrātmetrus.

Vidējā līmeņa vadītāju kabinetu lielumam nevajadzētu pārsniegt 18 kvadrātmetrus, bet zemākā līmeņa vadītājiem būtu jāspēj iztikt ar ne vairāk kā 16 kvadrātmetrus lieliem kabinetiem. Savukārt «ierindas» ierēdņiem būtu jāsamierinās ar līdz 10 kvadrātmetrus lieliem vienvietīgiem kabinetiem vai arī no 12 līdz 15 kvadrātmetrus lieliem kabinetiem.

Gadījumā, ja jaunbūvējamās valsts pārvaldes iestāžu biroja ēkās tiek plānotas atvērtā tipa darba telpas, 65 % no telpas platības būtu jāatvēl darbavietām, bet 35 % - komunikāciju zonai.

Finanšu ministrijas izstrādātajos ieteikumos iekļautas arī rekomendācijas, kas skar apspriežu telpu un atpūtas telpu lielumu. Ieteikumu projekts attieksies ne tikai uz jaunbūvētām, bet arī uz rekonstruētām un renovētām valsts biroju ēkām.

Saskaņā ar iepriekš pieņemtajiem valdības rīkojumiem, ieteikumus izstrādājusi īpaši izveidota darba grupa, kurai darbs pie rekomendācijām bija jāpabeidz jau 2009. gada decembrī.
 

Dalies ar šo rakstu