Ražošana

Finanšu ministrs: Nevaram atbalstīt priekšlikumu zemniekiem pašiem maksāt par Krievijas embargo negatīvo efektu

Žanete Hāka, 07.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu ministrs Jānis Reirs piektdien notiekošajā Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē Briselē uzrunā klātesošos saistībā ar Eiropas Savienības 2015. gada budžetu.

Viņš norāda, ka Latvija nevar atbalstīt Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu zemniekiem pašiem maksāt par Krievijas embargo negatīvo efektu.

Nenoliedzami saspīlētā situācija austrumu reģionos būtiski ietekmē mūsu valsts uzņēmējus, zemnieku saimniecības, katru iedzīvotāju, tādējādi – visas valsts labklājību. Valsts ir atbildīga par tās labklājību, tāpēc no savas puses nevaram atbalstīt Eiropas Komisijas priekšlikumu zemniekiem pašiem maksāt par Krievijas embargo sekām, norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Tāpat ministrs norādīja, ka attiecībā uz ES 2014. gada budžetu vēl viens bezprecedenta elements šogad ir neapmaksāto rēķinu apjoms kohēzijā. Tādēļ Latvija atbalsta Prezidentūras kompromisa priekšlikumu, tajā skaitā ārkārtas rezerves mobilizēšanu maksājumu iztrūkuma mazināšanai.

Jau ziņots, ka ECOFIN laikā plānots apspriest arī vairākus aktuālus nodokļu politikas jautājumus, kā arī klimata pārmaiņu finansēšanas iespējas attīstības valstīs.