Finncomm ieriebj Finnair

Autors: Ritvars Bīders
2010. gada 03. augusts plkst. 17:39

Līgums, kurš noslēgts starp abām somu kompānijām 1998. gadā, paredz, ka Finncomm vadā Finnair pasažierus no provinciālajām lidostām uz galveno lidostu Helsinkos, kur tos tālāk apkalpo Finnair. Gadījumā, ja Somijas nacionālais aviopārvadātājs zaudētu šo Finncomm pakalpojumu, Finnair īstermiņa varētu saskarties ar aptuveni 20 miljonu eiro lieliem zaudējumiem.

Finncomm norāda, ka sarunas ar Somijas nacionālo aviokompāniju par noteikumiem attiecībā uz turpmākajiem plāniem attiecībā uz pakārtoto aviosatiksmi nav nesušas vēlamos rezultātus, līdz ar ko Finncomm pārtrauc savu darbību nerentablajos maršrutos, paskaidrojot, ka turpmāk lidsabiedrība koncentrēsies uz ienesīgākiem maršrutiem. Zināms, ka patlaban Finncomm plānos ir pārtraukt lidojums uz trim provinciālajām lidostām Somijā.

Db.lv jau vēstīja, ka airBaltic prezidents Bertolds Fliks apstiprināja airBaltic vēlmi iegādāties Somijas Finncomm. «Pirmo reizi esam nolēmuši iegādāties kādu ārvalstu aviosabiedrību, tā sperot jaunu soli mūsu attīstībā,» sarunā ar medijiem norādījis B. Fliks.

Viņš gan norādīja, ka pagaidām esot pāragri runāt par investīcijām šajā projektā, taču ar šo soli airBaltic kļūtu par Somijas otru lielāko aviokompāniju, atpaliekot tikai no Finnair. «Tāpēc jau pašlaik Finnair uz šo mūsu piedāvājumu reaģēja tik histēriski un paniski, jo mēs Finncomm spējām piedāvāt izdevīgākus sadarbības nosacījumus un cenas nekā viņu ilggadējais partneris Finnair. Līdz ar to Finnair pat ar tiesas lēmumu panāca to, ka mums pagaidām Finncomm akcijas nevarēja tikt pārdotas,» sacīja B. Fliks.