Likumi

Fizisku personu maksātnespējas «plūdi»

Māris Ķirsons, 13.01.2016

DB 13. janvāra vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējas likuma grozījumi ir pavēruši slūžas fizisku personu maksātnespējas procesu skaita pieaugumam par 24,7% salīdzinājumā ar 2014. gadu

To rāda SIA Lursoft pētījums. 2015. gadā Latvijā ierosināti 2410 maksātnespējas procesi, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Lai arī Latvijā oficiāli ir notikusi IKP izaugsme, tomēr fizisku personu maksātnespējas procesu skaits raisa jautājumus. Vēl jo vairāk, ja pēc SIA Lursoft datiem 24% no visām personām, kurām 2015.gadā ierosināta maksātnespēja, procesa ierosināšanas brīdī bijušas amatpersonas vai dalībnieki kādā no Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem. Lursoft dati rāda, ka 2015.gadā no visiem ierosinātajiem maksātnespējas procesiem 67% bijuši fizisku personu procesi, savukārt 2014.gadā to īpatsvars veidojis 57%.

«Fizisku personu maksātnespējas procesu skaita pieaugums ir vairāku faktoru rezultāts,» secina Latvijas Komercbanku asociācijas padomnieks Kazimirs Šļakota. Gan viņš, gan maksātnespējas eksperts, Deloitte Legal vadošais jurists Helmuts Jauja norāda uz Maksātnespējas likuma grozījumiem, kuri stājās spēkā pērnā gada 1. martā un paredz būtiski zemāku parādu slieksni, lai fiziska persona varētu iesniegt maksātnespējas pieteikumu.

Visu rakstu Fizisku personu maksātnespējas «plūdi» lasiet 13. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru