Finanses

FKTK aptur Money Group pakalpojumu sniegšanu

Dienas Bizness, 18.12.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu ar 2013. gada 19. decembri uz laiku apturēt elektroniskās naudas iestādes SIA Money Group pakalpojumu sniegšanu un izteikt sabiedrībai brīdinājumu par pārbaudes laikā konstatējamiem Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma prasību pārkāpumiem.

FKTK lēmums paredz, ka sākot ar 19. decembra plkst. 00:00 SIA Money Group nevarēs sniegt elektroniskās naudas emisijas pakalpojumus, pieņemot savu klientu un sadarbības partneru naudas līdzekļus elektroniskās naudas emisijai. Tomēr sabiedrībai ir tiesības pēc esošo klientu rīkojuma, atskaitīt uzņēmuma kontā iesaldētos līdzekļus uz klienta kontu citā kredītiestādē vai izsniegt līdzekļus skaidrā naudā.

Tāpat SIA Money Group ir aizliegts pieņemt jebkādus trešo personu maksājumus klientu labā, kā arī veikt citas debeta operācijas kredītiestādēs savos norēķinu kontos, kuri ir atvērti klientu līdzekļiem elektroniskās naudas seguma turēšanai.

Par elektroniskās naudas emisijas pakalpojumu sniegšanas apturēšanu uzņēmuma pārstāvjiem nekavējoties jāinformē savi klienti.

Līdz ar konstatēto trūkumu novēršanu, FKTK varēs lemt par uzlikto darbības ierobežojumu atcelšanu.