FKTK piemēro 455,8 tūkstošu eiro sodu Meridian Trade Bank 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ir noslēgusi administratīvo līgumu ar AS «Meridian Trade Bank», nosakot tiesiskos pienākumus un piemērojot soda naudu AS «Meridian Trade Bank» 455 822 eiro apmērā.

Db.lv, 2018. gada 25. maijs plkst. 15:38

Foto: Toms Koklītis/LETA

Administratīvais līgums ar banku noslēgts, lai izbeigtu administratīvo lietu, ko FKTK ierosināja pēc klātienes pārbaudes veikšanas AS «Meridian Trade Bank», laikā no 27.03.2017. līdz 22.06.2017.

Pārbaudes gaitā bankā tika konstatēti trūkumi iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumi. Soda nauda ir piemērota, jo FKTK konstatēja, ka AS «Meridian Trade Bank» nebija izveidojusi tādu savas darbības riskiem atbilstošu iekšējās kontroles sistēmu NILLTFN jomā, kas nodrošinātu efektīvu NILLTFN likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu prasību ievērošanu, skaidro FKTK.

Nolēdzot administratīvo līgumu ar FKTK, AS «Meridian Trade Bank»ir apņēmusies izstrādāt minētā riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanas pasākumu plānu NILLTFN jomas pilnveidei un bankas darbības efektivitātes nodrošināšanai, uzsver FKTK.

Pieņemot lēmumu par soda naudas apmēru, FKTK ņēma vērā, ka banka ir sadarbojusies ar FKTK administratīvās lietas ietvaros, tostarp labprātīgi apņēmusies novērst konstatētos pārkāpumus un sākusi darbu pie pasākumu plāna izstrādes trūkumu novēršanai.

Kopš FKTK pārbaudes 2017. gada sākumā, banka ir veikusi būtiskus un sistemātiskus uzlabojumus atbilstības jomā, un šis darbs aktīvi turpināsies arī pēc līguma noslēgšanas, komentē bankasMārketinga un produktu attīstības nodaļas vadītāja Elīna Kovaļova, uzsverot, ka NILLTF riska pārvaldīšanas procesa pilnveidošana ir viena no bankas stratēģiskā attīstības plāna prioritātēm.

Līdz līguma noslēgšanai banka jau ir pilnveidojusi NILLTF un sankciju riska pārvaldīšanu, riska kontroli, tai skaitā ieviesusi starptautiski atzītus automatizētos risinājumus. Bankā notiek regulārais darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas, apmācību un personāla pietiekamības novērtēšanas process atbilstoši NILLTF riska pārvaldīšanas procedūrā paredzētiem principiem.

AS «Meridian Trade Bank» darbinieki būtiski paaugstināja zināšanu līmeni gan Latvijā organizētās apmācībās, gan ārējās apmācībās ar ārvalstu ekspertu līdzdalību, tai skaitā ACAMS. Kopumā bankas speciālisti 2017. gada laikā ir apguvuši 40 apmācību kursus NILLTFN jomā. Tāpat 2017. gadā banka ir pilnībā ieviesusi neatkarīgo ASV konsultantu kompānijas Lewis Baach Kaufman Middlemis un EXIGER sniegtas rekomendācijas NILLTF riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas efektivitātes paaugstināšanai. 2016. un 2017. gados banka ir ieguldījusi NILLTFN iekšējā kontroles sistēmā gan informācijas tehnoloģijās, gan darbiniekos vairāk nekā 1,5 miljonu eiro, un šajā gadā plāno ieguldīt vēl līdz pat 1 miljonam eiro, norāda E. Kovaļova.

AS «Meridian Trade Bank» 2017. gadā ir uzsākusi biznesa pārstrukturēšanu, vairāk orientējoties uz iekšzemes klientiem un atsakoties no pārāk augsta riska klientu un produktu apkalpošanas. Bankai ir būtiska iekšzemes (Latvijas un Lietuvas) klientu bāze, no 40 tūkstošiem klientu 98,5% ir iekšzemes klienti. Banka kreditē iekšzemes klientus, tai Latvijā ir 13 klientu apkalpošanas centri Rīgā, 7 - ārpus Rīgas un 1 filiāle Liepājā, kā arī filiāle Lietuvā Viļņā, klientu apkalpošanas centri Kauņā un Klaipēdā. Banka plāno izmantot potenciālu vidējā un mazā biznesa apkalpošanā Latvijā, Lietuvā un citās Eiropas Savienības valstīs, sniedzot tai skaitā e-komercijas un tirdzniecības finansēšanas pakalpojumus.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 08. aprīlis plkst. 9:00

Lai stiprinātu kapitāla bāzi, turpmāko trīs gadu laikā AS Meridian Trade Bank...

2014. gada 08. maijs plkst. 10:33

AS SMP Bank nosaukums turpmāk būs AS Meridian Trade Bank, informē bankas...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2018. gada 25. maijs plkst. 8:22

Stājoties spējā Vispārīgajai datu aizsardzības regulai, var pasliktināties kredītrisku vērtēšanas...

2018. gada 25. maijs plkst. 6:37

Diskutablo grozījumu izskatīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā atliek, lai...

2018. gada 25. maijs plkst. 0:00

Amatpersonas Diskutablo grozījumu izskatīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā...

2018. gada 24. maijs plkst. 17:31

Grūtībās nonākusī Vācijas banka «Deutsche Bank» ceturtdien paziņoja, ka likvidēs vairāk nekā...

2018. gada 24. maijs plkst. 16:29

«BlueOrange» kā pirmā banka Latvijā saņēmusi finanšu nozares uzraugošās institūcijas Finanšu...

2018. gada 23. maijs plkst. 16:23

Četras pasaulē lielākās bankas, vērtējot pēc aktīvu apjoma, atrodas Ķīnā, raksta portāls...

2018. gada 23. maijs plkst. 6:15

Saeimas deputāts Romāns Mežeckis ir vērsies ar iesniegumu KNAB, kurā lūdz pārbaudīt...

2018. gada 23. maijs plkst. 0:00

Saeimas deputāts Romāns Mežeckis ir vērsies ar iesniegumu KNAB, kurā lūdz pārbaudīt...

2018. gada 22. maijs plkst. 17:19

Šā gada beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā varētu samazināties līdz 24%,...

2018. gada 22. maijs plkst. 0:00

Bankas AS Citadele banka slēgusi kāda 20 gadus Latvijā strādājoša uzņēmuma un...