Fliks: airBaltic ir visas Baltijas aviokompānija

Autors: Paula Prauliņa
2010. gada 24. augusts plkst. 9:06

Ja Latvijā no mums pieprasa personālu pieņemt darbā pēc nacionālās piederības, tad ir arī jāatsakās no visas Baltijas aviokompānijas ieceres un plāniem ieņemt vadošas lidsabiedrības vietu Ziemeļeiropā.

Tā uz pagājušajā nedēļā izteikto kritiku par faktu, ka nacionālā lidsabiedrība airBaltic stjuartus meklē Igaunijā, reaģē airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks, kuram piederošā kompānija SIA Baltijas aviācijas sistēmas ir arī 47.2% akciju īpašniece lidsabiedrībā.

Jauni darbinieki Igaunijā tiek meklēti, jo kompānija tur atvērusi savu bāzi. «Viļņas bāzē lidsabiedrība piesaista lietuviešu pilotus un stjuartes, bet Tallinā – igauņu apkalpes,» skaidro lidsabiedrības vadītājs.

Kā norāda B. Fliks, airbaltic dibināta ar mērķi kļūt par vadošo aviokompāniju visās Baltijas valstīs, un prētējā gadījumā strīdam par airBaltic zīmolu neesot nekāda jēga, jo tad lidsabiedrību var saukt arī par Latvijas aviolīnijām.

Kā vēsta diena.lv, stjuartu atlasē, kas notika Tallinā, pieteikušies 500 kandidātu. Tomēr airBaltic stjuartu formu izdosies uzvilkt tikai 15 cilvēkiem, tādēļ tas diezvai atstās ietekmi uz bezdarba rādītājiem Igaunijā. Stjuarta alga mēnesī būšot 600 – 685 eiro. Pēc pusgada ilga darba varot rēķināties, ka alga būs lielāka.  

Jāatgādina, ka Latvijas valstij pieder 52.6% airBaltic akciju.