Fliks: esmu tikai investors

Autors: Dace Preisa
2010. gada 22. septembris plkst. 9:56

«Rīgā esmu airBaltic prezidents, taču Lietuvā neieņemu nekādu amatu un tur nav nekāda interešu konflikta. Tā palikusi par modi – aprunāt mani un aprunāt airBaltic.»

Tā pēdējo dienu ažiotāžu ap plāniem izveidot konkurējošu aviosabiedrību Lietuvā, raidījumā 900 sekundes skaidro airBaltic prezidents Bertolts Fliks.

Amatpersonas vairākkārt norādījušas, ka Fliks, veidodams jaunu privātu aviokompāniju, nokļuvis interešu konfliktā, taču pats B. Fliks to kategoriski noraida: «Kompānija Lietuvā ļoti maz ietekmēs airBaltic darbību šeit, Latvijā.»

Skaidrodams, kāpēc nav realizēts scenārijs, kad Lietuvas tirgu apgūtu airBaltic, B.Fliks uzskata, ka ja airBaltic attīstītos Lietuvā vēl straujāk, tad saņemtu aizrādījumus, ka airBaltic bizness tiek pārcelts uz Lietuvu. Šādus mājienus no premjera viņš jau esot saņēmis.

Taču Lietuvai esot nepieciešama sava aviokompānija, tāpēc B.Fliks uzņēmies tādu radīt.

Vienlaikus viņš atklāj, ka negrasās šķirties no airBaltic akcijām. «Man šī kompānija rūp, man ir atbildības sajūta par šo kompāniju, un pašlaik es negrasos pārdot savas akcijas. Tā ir kompānija, ko vairāk vai mazāk es pats esmu izveidojis.»

Fliks arī norāda, ka valsts jebkurā gadījumā var dabūt atpakaļ airBaltic zīmolu, kurš šobrīd pieder Baltijas Aviācijas sistēmām. Tiesa, lētāk nekā iegādājis, Fliks gan nebūtu gatavs atdod savu pērnā gada pirkumu.

airBaltic ir dibināta 1995. gadā un tās galvenie akcionāri šobrīd Latvijas valsts ar 52,6% akciju un SIA Baltijas aviācijas sistēmas – 47,2% akciju. BAS savukārt pilnībā pieder Bertoltam Flikam.