Fliks par airBaltic zīmolu samaksājis 3,6 milj. Ls

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 10. augusts plkst. 15:08

airBaltic vadītājam Bertoltam Flikam piederošais uzņēmums Baltijas aviācijas sistēmas aviokompānijai  veicis pirmo maksājumu 3,6 miljonu latu apmērā par ariBaltic un vēl vairāku preču zīmju iegādi, žurnālistus informēja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK). K.Gerhards neprecizēja, kad bija plānots pārskaitīt pārējo darījuma summu.

Darījuma kopējais apmērs ir 13 milj. eiro. Baltijas aviācijas sistēmas ir airBaltic mazākuma akcionārs, bet šīs lidsabiedrības kontrolpakete pieder valstij.

Auditorkompānija Ernst & Young novērtējusi airBaltic un ar to saistīto preču zīmju vērtību 13 milj. Ls apmērā. Tādējādi ir divi varianti, kā risināt jautājumu par Baltic Taxi un citu zīmolu izmantošanu. Proti, Baltic Taxi varēja slēgt līgumu ar airBaltic un maksāt par preču zīmes izmantošanu, bet uzņēmuma valde lēmusi, ka labākais risinājums ir pārdot šīs preču zīmes.

«Jautājums ir par to, ko katrs ir izpratis par šī darījuma aspektiem,» sacīja K.Gerhards, jautāts par to, vai airBaltic vadītājs Bertolts Fliks ir melojis, sakot, ka K.Gerhards bijis informēts par airBaltic zīmola pārdošanu B.Flikam piederošam uzņēmumam. «Es esmu vienmēr uzsvēris, ka zīmolam ir jābūt sakārtotam. Bet ceļš, kādu ir gājis Flika kungs, tas ir valdes kompetencē,» teica satiksmes ministrs.

B.Flikam piederošais uzņēmums Baltijas aviācijas sistēmas par darījumu jau veikuši pirmo maksājumu 3,6 milj. Ls apmērā. Tuvākajā laikā tiks nodrošināta zīmolu atgriešana, norādīja K.Gerhards. airBaltic par preču zīmju izmantošanu B.Flika uzņēmumam nav veicis nevienu maksājumu.

B.Fliks- Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un Latvijas aviokompānijas airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks neskaidrības par airBaltic preču zīmju pārdošanu skaidro ar komunikācijas nepilnībām.

To Gerhards un Fliks otrdien valdībā pavēstīja žurnālistiem. Saskaņā ar viņu teikto galvenais problēmas cēlonis saistībā ar neskaidrībām par airBaltic preču zīmju pārdošanu ir nepilnības komunikācijā starp uzņēmuma akcionāriem.

Atslēgvārds