Fliks: satiksmes ministrs zināja par darījumu

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 10. augusts plkst. 9:09

airBaltic zīmola pārdošanas darījums SIA Baltijas aviācijas sistēmas ar satiksmes ministru Kasparu Gerhardu (TB/LNNK) esot apspriests vismaz trīs reizes, raidījumā 900 sekundes norādīja Bertolds Fliks.

«Par šo darījumu es personīgi runāju ar K.Gerhardu valsts sekretāra klātbūtnē un K. Gerhards to atbalstīja,» stāstīja B.Fliks.

B.Fliks arī norādīja, ka vēl neprecīza informācija esot, ka satiksmes ministrs esot kaut kā panācis, ka zīmols tiek dots atpakaļ. Nekad neesot bijis plānots, ka zīmols pastāvīgi paliek ārpus airBaltic. airBaltic jebkurā brīdī esot iespējams saņemt zīmolu atpakaļ, ja darījuma rezultātā finanšu rādītāji airBaltic nepasliktināsies. Līdz ar to darījums vērtējams kā ļoti izdevīgs, jo zīmola pārdošanas mērķis esot bijis – uzlabot finanšu rādītājus.

Viņš raidījumā skaidroja, ka zīmols patlaban pieder uzņēmumam Baltijas aviācijas sistēmas, tad, kad finansu rādītāji airBaltic atļaus, uzņēmums paziņos par gatavību paņemt zīmolu atpakaļ.

«Kopš esmu stājies amatā, kompānijas vērtība ir palielinājusies 15 reizes. Nākamgad Centrālajā Eiropā airBaltic būs lielākā aviokompānija. Es domāju, ka nav šaubu, ka mēs esam strādājuši ārkārtīgi veiksmīgi,» norāda B.Fliks