Flotes atjaunošanai komisāre naudu nesola

2012. gada 20. aprīlis plkst. 8:06
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai arī mājasdarbs izpildīts – flote sabalansēta, ES komisāre nesola, ka būs nauda flotes atjaunošanai. To pēc tikšanās ar ES jūrlietu un zivsaimniecības komisāri Mariju Damanaki DB atzina Latvijas Zivsaimnieku asociācijas vadītājs Inārijs Voits. Viņš to vērtē negatīvi, ņemot vērā, ka atšķirībā no citām ES valstīm, piemēram, Francijas, Latvijas ražotāji ES prasību par flotes sabalansēšanu ar zivju resursiem ir izpildījuši pilnā apjomā.

Tas, ka ES politika nākamajam plānošanas periodam neapmierina nedz zvejniekus, nedz pārstrādātājus, jau ziņots. Tiekoties ar ES komisāri, nozarē strādājošie gan saņēma vairākus solījumus, kas ļaujot cerēt uz daļēji pozitīvu iznākumu.

Saskaņā ar Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidenta Didža Šmita teikto, komisāre bijusi vienisprātis, ka nedrīkst būt zvejas vienādošana visām jūrām un nepieciešama reģionalizācija. Tāpat M. Damanaki piekritusi, ka zivju resursi jāizmanto ar maksimālo pievienoto vērtību un apsolījusi to, ka zivju pārstrādes uzņēmumiem līdzekļi būs pieejami arī nākamajā plānošanas periodā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām