flyLAL cer atgūt licenci lidojumiem

Autori: Inese Cirša, db
2009. gada 17. februāris plkst. 18:38

Krahu piedzīvojusī Lietuvas lidsabiedrība flyLAL ir griezusies Viļņas apgabaltiesā, cerot atgūt licenci lidojumu veikšanai, kura patlaban ir apturēta.

Tas teikts flyLAL paziņojumā presei.

Aviokompānija apgalvo, ka ne Lietuvas Civilās aviācijas administrācija, ne Transporta un komunikāciju ministrija nav pietiekami pamatojušas savu lēmumu apturēt kompānijas darbības un lidojumu licenci. flyLAL ģenerāldirektors Vitauts Kaikaris paziņojumā norādījis, ka kompānija nav saņēmusi no šīm institūcijām nekādus norādījumus par trūkumiem lidojumu drošībā, kas kalpotu par pamatu licences apturēšanai.

Tikmēr Lietuvas transporta ministrs Elišijus Masjulis paziņojis, ka iespējamais flyLAL bankrots ir devis triecienu visai valstij, taču, ja lidsabiedrības vadība veiks savlaicīgus pasākumus, kompānija varētu turpināt darbu, vēstī portāls delfi.lt, atsaucoties uz ministra teikto intervijā laikrakstam Lietuvos Žinios pagājušajā nedēļā.

"Starptautiskā Viļņas lidosta, kas ir galvenais lidsabiedrības kreditors no valsts uzņēmumiem, ir nolīgusi advokātus un aktīvi interesējas par šo lietu. Es uzskatu, ka flyLAL, ja tās īpašniekiem būs tāda vēlēšanās, varētu turpināt darbu — lidsabiedrības licence ir tikai apturēta, kompānija to nav zaudējusi pavisam," skaidrojis ministrs.

Kā vienu no veidiem darbības turpināšanai viņš min uzņēmuma restrukturizāciju, kas paredzētu visus flyLAL Group uzņēmumu apvienošanu. Liela to daļa pērn strādājusi ar peļņu. Bez tam neviens neliekot šķēršļus investora meklēšanai, kurš bankrota procesa laikā varētu sanēt uzņēmumu un mēģināt to uzstutēt kājās.

Jau ziņots, ka flyLAL saskārās ar apgrozāmo līdzekļu trūkumu, bet tās akcionāri atteicās kompāniju finansēt. Janvāra vidū flyLAL darbība tika apturēta, konti arestēti, visi regulārie reisi atcelti. Pēc tam kompānija iesniedza tiesā prasību atzīt to par bankrotējušu. Janvāra beigās Lietuvas ģenerālprokuratūra sāka pirmstiesas izmeklēšanu, turot kompāniju aizdomās par vairākām noziegumiem, tostarp tīšu bankrotu.