Fondi no Lielbritānijas interesējas par Latvijas valsts institūciju ēku iegādi

2011. gada 10. novembris plkst. 11:42
Dalies ar šo rakstu

«Viens no iespējamajiem risinājumiem ir valsts īpašumu pārdošana. Piemēram, Latvijā jau ir viesojušies ārvalstu fondu pārstāvji, kuri būtu ar mieru pirkt ministriju ēkas, pēc tam tās iznomājot šīm pašām ministrijām.

Tas būtu ekonomiski izdevīgi valstij - tādā veidā būtu iespējams ģenerēt papildu līdzekļus. Protams, tas ir tikai viens no iespējamajiem variantiem,» atbildot uz laikraksta Dienas bizness lūgumu paust savu viedokli par to, uz kā rēķina būtu konsolidējams nākamā gada valsts budžets par vairāk nekā 100 miljoniem latu, sacījis SIA Balsts Expert valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Uz db.lv jautājumu sniegt detalizētāku informāciju par šiem pārstāvjiem Zariņš atbildēja izvairīgi, vien atklāja, ka šie fondi ir no Lielbritānijas. SIA Balsts Expert vadītājs norādīja, ka interese izrādīta regulāri - gan šā, gan pagājušā gada laikā gan Latvijā, gan Londonā. Turklāt šādu interesi pauduši «vadošie izpilddirektori».

Viņš gan akcentēja, ka konkrēta piedāvājuma nav - tie ir objekti galvaspilsētā, piemēram, valdības, ministriju ēkas.

Kā skaidroja Zariņš, runa bijusi tieši par tā saukto leaseback darījumu, kad īpašums tiek pārdots un pēc tam nomāts no pircēja. Turklāt vēlāk iespējams šo īpašumu atpirkt. Lai gan Zariņš norādīja, ka šādi darījumi Eiropā tiek praktizēti, nevienu veiksmīgu piemēru citās valstīs viņš nosaukt nevarēja.

Viņš norādīja, ka šiem fondiem valsts ir drošs klients, bet valsts savukārt šādā veidā var iegūt nepieciešamos līdzekļus, jo ēkas atrodas labās vietās, bet pēc darījuma jāmaksā vien nomas maksa. Tā esot viena no alternatīvām, ko viņš iesaka izskatīt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām