Ražošana

Food Union iegādājies Rumānijas otro lielāko saldējuma ražotāju

Žanete Hāka, 19.04.2016

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Piena pārstrādes uzņēmums un saldējuma ražotājs Food Union parakstījis vienošanos, lai iegādātos Rumānijas otro lielāko saldējuma ražošanas kompāniju Alpin57Lux, tādējādi paplašinot savu darbību Centrālaustrumu Eiropā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Ar šo darījumu Food Union valstis savai ražošanas un tirdzniecības ģeogrāfijai līdztekus Baltijas reģionam, Ziemeļvalstīm, NVS un Tālajiem Austrumiem pievieno arī Eiropas Centrālaustrumu valstis.

Šobrīd Food Union grupā jau ietilpst septiņi uzņēmumi – Rīgas piena kombināts, Rīgas Piensaimnieks un Valmieras piens Latvijā, Premia Igaunijā, Premier Is Dānijā, Isbjørn Is Norvēģijā un Alpin57Lux Rumānijā.

«Mani patīkami pārsteidz modernās tehnoloģijas un infrastruktūra, kā arī produktu portfelis, kāds ir Alpin57Lux rīcībā. Tas ir labi pārvaldīts bizness, ko vada spēcīga ģimene un profesionāļu komanda.. Mūsu pieredze piena pārstrādes un saldējumu biznesā, kā arī reģionālā pozicionēšana palīdzēs nodrošināt turpmāku Alpin57Lux labklājību,» norāda Food Union dibinātājs un īpašnieks Andrejs Beshmeļņickis.

Alpin57Lux ir Rumānijas saldējuma ražotājs, tas pieder ģimenei un ir ar 100% Rumānijas kapitālu, un darbību veic ražotnē Sebešā. Ražotne Sebešā izveidota uz jaunas rūpniecības platformas, ar mūsdienīgām ražošanas un noliktavu telpām, jaunākās paaudzes saldējuma ražošanas līnijām.

«1993. gadā mēs sākām no nulles, kā vienīgo investīciju izmantojot ģimenes pārliecību un atbalstu. Šobrīd mēs dienā saražojam vairāk nekā 80 tonnas saldējuma, mums pieder konditorejas nodaļa ar Romcherie zīmolu un Maestro Alpin saldētie dārzeņi. Alpin57Lux vairāk nekā 450 darbinieku veiktspēju novērtēja stratēģisks investors, kuram bija attīstības projekts, kas saskan ar mūsu redzējumu. Es arī turpmāk būšu kompānijas vadītājs, taču turpmākajos gados gaidāms lielāks uzplaukums salīdzinājumā ar to, ko mēs būtu spējīgi sasniegt, ja mēs paliktu neatkarīgi,» piebilst Alpin57Lux izpilddirektors un mazākuma daļas akcionārs Joans Istrate.

Alpin57Lux koncentrējas uz saldējuma ražošanu ar produktu portfeli vairāk nekā 100 dažādiem produktiem. Produktu portfelī arī ietilpst konditorejas un maizes izstrādājumi (svaigi un saldēti). Alpin57Lux ir savs loģistikas tīkls ar vairāk nekā 250 transportlīdzekļiem un nacionālā līmeņa pārdošanu caur saviem izplatīšanas kanāliem un citiem distributoriem. Uzņēmuma apgrozījums pērn veidoja aptuveni 18 miljonus eiro.

Vienošanās par Alpin57Lux Is ir parakstīta un darījums tiks noslēgts tuvākajos mēnešos. Pašreizējie īpašnieki, Istratu ģimene, turpinās pārvaldīt Alpin57Lux biznesu Rumānijā. Rumānija ir liels, nekonsolidēts tirgus, tāpēc viens no Alpin57Lux galvenajiem mērķiem būs izmantot Rumānijas tirgus iespējas ar maksimālu potenciālu – palielināt saldējuma patēriņu, kas šobrīd ir tikai 2 litri gadā jeb trīs reizes mazāk nekā vidēji Eiropā, papildina AS Rīgas piena kombināts (Food Union) valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.