Enerģētika

Fortum apsver Latvijas siltumapgādes biznesa pārdošanu

Lelde Petrāne, 06.02.2020

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar enerģētikas uzņēmuma "Fortum" stratēģiju un nepārtrauktu biznesa portfeļa izvērtēšanu, "Fortum" ir nolēmis izvērtēt stratēģiskās iespējas, tostarp iespējamo centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas biznesa Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Latvijā un Jarvenpē, Somijā, izslēgšanu no tā biznesa portfeļa.

Balstoties uz sākotnējo novērtējumu, šie centralizētās siltumapgādes un dzesēšanas biznesi ir identificēti kā tādi, kuru alternatīva īpašumtiesību struktūra var sniegt lielāku izaugsmi un vērtības potenciālu, liecina "Fortum" sniegtā informācija.

Polijā "Fortum" nodrošina centralizēto siltumapgādi piecās pilsētās (Plockā, Čenstohovā, Bitomā, Zabžē un Vroclavā), izmantojot savas siltumenerģijas ražošanas iekārtas un/vai centralizētās siltumapgādes tīklus. "Fortum" Polijā ir arī divas multi-kurināmā koģenerācijas stacijas Čenstohovā un Zabžē, kas tika nodotas ekspluatācijā 2010. un 2019. gadā. 2019. gadā "Fortum" Polijā pārdeva 3.3 TWh siltumenerģijas un 0.6 TWh elektroenerģijas, radot 43 miljonus eiro lielu EBITDA.

Baltijas valstīs "Fortum" nodrošina centralizēto siltumapgādi piecās pilsētās (Tartu un Pērnavā, Igaunijā, Jelgavā un Daugavpilī, Latvijā, un Klaipēdā, Lietuvā). Turklāt, Fortum pieder četras koģenerācijas stacijas un viena pavisam jauna ražotne Kauņā, Lietuvā (49% akciju), kura vēl ir būvniecības stadijā.

2019. gadā "Fortum" Baltijas valstīs pārdeva 1.5 TWh siltumenerģijas un 0.6 TWh elektroenerģijas, radot 66 miljonu eiro EBITDA, ieskaitot subsīdijas bioenerģijai.

Šajos "Fortum" uzņēmumos strādā 530 darbinieki, puse no tiem - Polijā, bet otra puse - Baltijas valstīs.

"Fortum" centralizētās siltumapgādes bizness Jarvenpē, Tūsula rajonā Somijā, ietver gan koģenerācijas staciju, gan centralizētās siltumapgādes tīklu. 2019. gadā tika pārdotas 0.3 TWh siltumenerģijas un 0.1 TWh elektroenerģijas, attiecīgi radot 11 miljonus eiro lielu EBITDA. Šo iekārtu darbību un uzturēšanu nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs.

Šobrīd nav zināms, vai biznesa portfeļa izvērtēšanas rezultātā tiks veikti kādi darījumi.

Šobrīd "Fortum" ir darba devējs vairāk nekā 8 000 strādājošo Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā, Indijā un Krievijā. "Fortum" akcijas ir iekļautas Nasdaq Helsinki biržā.

Komentāri

Pievienot komentāru