FOTO: Arhitektiem ir arī humora izjūta 

Sociālā tīkla Instagram kontam archfartlv aktīvi seko Latvijā zināmi arhitekti un ar šo nozari saistītie cilvēki, lai pabrīnītos par dažādiem arhitektūras un būvniecības «meistardarbiem».

Monta Glumane, 01.11.2018
1/49

Foto: instagram.com/archfartlv/

Konta izveidotāji gan vēlas palikt anonīmi.

Archfartlv aktivitātēm seko arī arhitektu biroja Outofbox arhitekts Pēteris Bajārs. Viņaprāt, izveidotais konts ir lielisks apliecinājums, ka arhitektiem ir arī humora izjūta, jo pasmieties pašiem par sevi ir augstākais sasniegums. P.Bajārs norāda, ka archfart lieliski aizpilda tukšumu, kurš izveidojies pēc Bietes balvas (arhitektūras portāla A4D virtuālā balva arhitektūras neveiksmēm) aktivitāšu izsīkšanas. «Kontam ir zināma līdzība ar uglybelgianhouses, kas ir absolūts interneta hits, līdz ar to es ceru, ka arī archfartlv aktivitātes tiks reiz apkopotas grāmatā vai vismaz kalendārā, lai būtu, ko kolēģiem zem Ziemsvētku egles palikt,» atzīst P.Bajārs.

Sociālā tīkla archfartlv kontā apkopoti daudz un dažādi objekti. Pēc P.Bajāra domām, tās, protams, ir arī arhitektu neveiksmes, bet vairumā gadījumu - tā ir atsevišķu indivīdu pašdarbība, kurai arhitekts pat tuvumā nav stāvējis. «Tā ir diezgan tipiska parādība - zobus paši sev nelabojam, tehnikas remontu arī uzticam profesionāļiem, bet, kad ir iespēja pārbūvēt, ikkatrs sajūt sevī arhitekta talantu. Rezultāts - žilbinoša Instagram galerija, kas ļauj pasmaidīt,» komentē P. Bajārs.